1397/11/03
آبادان ...

 

 

 

 

 
سال 1397


 

 

 

 

 
تشکیل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در فرمانداری آبادان تشکیل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در فرمانداری آبادان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان در فرمانداري آبادان تشکیل گردید دكتر موسوي معاون استاندار و فرماندار ويژه آبادان خبر داد؛ برنامه ر...

ادامه مطلب
شورای اداری شهرستان آبادان این بار در شهر اروندکنار برگزار گردید شورای اداری شهرستان آبادان این بار در شهر اروندکنار برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان شورای اداری شهرستان آبادان این بار در شهر قهرمان اروندکنار برگزار گردید. دكتر موسوي فرماندار ويژه آبادان در این جلسه گفت، به صورت جدي و مستمر ...

ادامه مطلب
حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آبادان حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آبادان

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان و باحضور مهندس اسلامي وزير راه و شهرسازي،دكتر شريعتي استاندار خوزستان، دكتر جليل مختار، دكتر عامر كعبي و غلامرضا شرفي نمايندگان شهرستان آب...

ادامه مطلب
جلسه شوراي اداري شهرستان آبادان این بار در شهر چوئبده جلسه شوراي اداري شهرستان آبادان این بار در شهر چوئبده

 دکتر موسوی: دولت هزينه هاي زيادي در چوئبده انجام داده است اما ضعف ارائه خدمات نهادهاي عمومي را هم بايد پوشش دهيم تا رضايت مردم فراهم شود. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان عصر ...

ادامه مطلب
با حکم استاندار خوزستان معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان آبادان معارفه شد با حکم استاندار خوزستان معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان آبادان معارفه شد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان ، ظهر امروز و با حضور، دکتر موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، دکتر فضل ا... پور مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استاند...

ادامه مطلب
توقف
اخبار فرمانداری ویژه آبادان
تاریخ: 1397/03/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 210 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استاندار خوزستان خبر داد: راه‌اندازی خط دوم آبرسانی غدیر به آبادان و خرمشهر تا ۴۵ روز آینده

استاندار خوزستان خبر داد:  راه‌اندازی خط دوم آبرسانی غدیر به آبادان و خرمشهر تا ۴۵ روز آینده


آبادان – استاندار خوزستان از پایان عملیات اجرایی احداث خط لوله دوم آب غدیر به سمت شهرهای آبادان و خرمشهر تا ۴۵ روز آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان و به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی بامداد امروز در حاشیه جلسه بررسی مشکلات آب شرب شهرهای آبادان و خرمشهر که در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اطلاعات ارائه شده از سوی فرمانداران شهرهای آبادان و خرمشهر در مورد وضعیت آب شرب این دو شهرستان، تشکیل جلسه ای اضطراری با حضور مسئولان استان، فرمانداران آبادان و خرمشهر و مدیرعامل و قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند برای بررسی شرایط فعلی آب شرب این دو شهر ضروری بود.

وی افزود: در حال حاضر آب شرب شهرهای آبادان و خرمشهر اعم از شهری و روستایی شرایط مناسبی ندارد و مردم از آب شرب بهداشتی و سالم بهره مند نیستند از این رو باید  چاره ای اندیشیده شود.

وی اظهار کرد:از سال گذشته پیش بینی شد تا عملیات احداث خط دوم آب غدیر به سمت آبادان و خرمشهر به طول ۱۰۵ کیلومتر  به همراه ایستگاه پمپاژ، شیرآلات و غیره اجرایی و به پایان برسد که این کار نیز با اعتباری حدود ۸۵۰ تا ۹۰۰ میلیارد تومان از سال گذشته آغاز و در حال حاضر نیز بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه امیدواریم تا ۴۵ روز آینده این خط وارد مدار شود، گفت: وارد مدار شدن این خط به مثابه تامین آب شرب آبادان، خرمشهر و شادگان از آب غدیر است و به طور تقریبی دیگر نیازی به برداشت آب از رودخانه بهمنشیر برای آبادان و از رودخانه کارون برای خرمشهر نخواهیم داشت.

*راه اندازی آب شیرین کن*

وی افزود: این مقدار آب با سرجمع آب شیرین کن ها، مقدار آب شرب مورد نیاز مردم را تامین می کند و شرایط را به طور قابل ملاحظه ای بهبود می بخشد؛ مردم این شهرستان ها را تا یک ماه و نیم آینده به تحمل، صبر و بردباری دعوت می کنیم و در این مدت نیز باید اقدامات لازم برای پایان عملیات اجرای این طرح باید انجام شود.

وی اظهار کرد: مصوب شد از امروز تا ۴۵ روز آینده  به طور ثابت و روزانه سازمان آب و برق خوزستان، ۹۳ هزار مترمکعب در روز آب به آبادان و ۶۸ هزار متر مکعب در روز آب به خرمشهر تحویل دهد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: به منظور بررسی و صیانت از این کار نیز کمیته‌ای سه نفره متشکل از سازمان آب و برق خوزستان و نمایندگان ادارات آب و فاضلاب آبادان و خرمشهر تشکیل داده شده که این کمیته باید به منظور مدیریت دقیق و ساعتی موضوع، به صورت روزانه مراتب را رصد کنند و گزارش‌های خود را به فرمانداران شهرهای آبادان و خرمشهر ارائه دهند.

*استفاده شهرداری‌ها از آب خام*

شریعتی گفت: مقرر شد تا این کار به طور جدی دنبال و انجام شود و از تامین آب برای فضای سبز شهرداری دو شهر از محل آب شرب و یا آب غدیر به طور جدی جلوگیری شود؛ شهرداری‌ها در این مدت از روش آب دهی به فضای سبز با استفاده از تانکر و یا استفاده از آب خام کار خود را انجام دهند.

وی افزود: در موضوع تامین اعتبار برای احداث خط لوله آب برای روستای حفار شرقی خرمشهر به طول ۶ کیلومتر که حدفاصل تصفیه خانه شهری به این منطقه را شامل می شود، مقرر شد تا این اعتبار به صورت مشارکت ۵۰ درصدی میان استانداری، آبفای روستایی و ۵۰ درصدی سازمان منطقه آزاد اروند تامین و هزینه شود.

وی اظهار کرد: بنا بر تصمیم‌های اتخاذ شده مقرر شد تا پس از اینکه خط دوم آب غدیر احداث و راه اندازی شد، به طور روزانه ۲۰ هزارمتر مکعب آب به آبفا روستایی آبادان برای توزیع میان روستاها تحویل داده شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: به طور واقعی آبی که اکنون برای روستاهای آبادان تامین می شود به هیچ وجه آب قابل قبول و مطمئنی نیست  لذا امیدواریم بتوانیم از این طریق و پس از تکمیل خط دوم آب غدیر به آبادان، روزانه ۲۰ هزار مترمکعب آب را به روستاها برسانیم و شرایط را برای روستائیان بهبود ببخشیم.

شریعتی با بیان اینکه در روستاهای خرمشهر نیز کار به همین شکل دنبال و انجام می شود، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی‌هایی انجام شده و نظارت‌هایی که فرمانداران و مسئولان منطقه آزاد اروند خواهند داشت و گزارش‌هایی که ارائه می شود بتوانیم این یک ماه نیم آینده را با شرایط بهتری نسبت به الان طی کنیم.

*بهبود وضعیت آب شرب آبادان و خرمشهر*

وی با بیان اینکه از نیمه تیرماه امسال شرایط آب شرب در شهرهای آبادان و خرمشهر به بهبودی قابل ملاحضه ای خواهد رسید، افزود: به آب و فاضلاب خوزستان گفته شده تا از پیمانکار مربوطه بخواهد کار را هرچه سریعتر دنبال و به اتمام برساند؛ پروژه خط دوم آب غدیر به سمت آبادان و خرمشهر طی  یکسال گذشته با بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌گذاری به شدت دنبال شده است و تاکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انتظار می رود طی ۴۵ روز آینده به اتمام برسد و امکان تامین آب آبادان، خرمشهر و شادگان را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: برای عبور از این ۴۵ روز و بهره برداری از خط دوم آب غدیر باید تمهیدات لازم اندیشیده شود تا کمترین سختی و مشکل به مردم وارد شود؛ ضمن آنکه باید انتظارات مردم را  تا حد ممکن برآورده کنیم.

وی یادآور شد: از مردم می خواهیم تا در مصرف آب نهایت صرفه جویی را داشته باشند و از آن تنها برای نیازهای ضروری استفاده کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: فرمانداران و دستگاه‌های قضایی موظف شده اند تا از این موضوع صیانت کرده واجازه ندهند تا شهرداری‌ها از آب شرب بهداشتی و تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز استفاده کنند؛دادن تذکر و برخورد جدی با کسانی نیز که به طروق مختلف سبب اصراف آب می شوند نیز از جمله مسئولیت های فرمانداران و قوه قضائیه در مدیریت آب است.

شریعتی با تاکید بر اینکه امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده شرایط آب شرب آبادان بهبود یابد، گفت: فرمانداران شهرهای آبادان و خرمشهر مسئول نظارت بر حسن اجرای مصوبات هستند و باید به طور جدی مسائل را نظارت و پیگیری کنند.

 

کد: 41928
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان خبر داد:  راه‌اندازی خط دوم آبرسانی غدیر به آبادان و خرمشهر تا ۴۵ روز آینده
  • استاندار خوزستان خبر داد:  راه‌اندازی خط دوم آبرسانی غدیر به آبادان و خرمشهر تا ۴۵ روز آینده
  • استاندار خوزستان خبر داد:  راه‌اندازی خط دوم آبرسانی غدیر به آبادان و خرمشهر تا ۴۵ روز آینده
  • استاندار خوزستان خبر داد:  راه‌اندازی خط دوم آبرسانی غدیر به آبادان و خرمشهر تا ۴۵ روز آینده
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

بازدیدهای فرماندار
جستجو تگ ها 
فرماندار ویژه شهرستان آبادان

  

 
قوانین و مقررات

 

پیوندهای مفید


 

ارتباط مستقیم با فرماندار ویژه شهرستان آبادان

nic.abadan@ostan-kz.ir