1397/07/29
آبادان ...

 

 

 

 

 
سال 1397


 

 

 

 

 
امروز صورت پذیرفت: امروز صورت پذیرفت:

نشست مردمی فرماندار ویژه آبادان با ساکنین سلیچ غربی/برگزاری جلسه ی شورای اداری؛ فردا در این منطقه عصر امروز دکتر سید زین العابدین موسوی، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آبادان در نشستی صمیمی با اهالی...

ادامه مطلب
 
اطلاعیه

با توجه به وقوع پدیده گرد و غبار کلیه مدارس و مراکز آموزشی آبادان در نوبت صبح تعطیل می باشد.

ادامه مطلب
توسعه باید مردمی باشد. توسعه باید مردمی باشد.

فرماندار ویژه آبادان گفت: آنچه که حق مردم آبادان است باید ادا شود. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان که به منظور بررسی فرصتها و چالشهای پیش روی...

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ملاقات عمومی فرماندار ویژه آبادان باشهروندان گزارش تصویری/ملاقات عمومی فرماندار ویژه آبادان باشهروندان

پیش از ظهر امرو دکتر زین العابدین موسوی سرپرست فرمانداری ویژه آبادان در دیدارصمیمی با شهروندان در جریان مشکلات آنان قرار گرفت

ادامه مطلب
 
کارگروه بررسی مشکلات عشایر آبادان تشکیل شد

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان گفت:کارگروه عشایری به منظور بررسی مسایل و مشکلات آنان در بخش کشاورزی، آب و صیادی با حضور مسئولان ، شیوخ و سران عشایر شهرستان آبادان در این فرمانداری تشکیل شد. کارگروه برر...

ادامه مطلب
توقف
اخبار فرمانداری ویژه آبادان
تاریخ: 1396/09/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 143 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
شهبازی:آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد

شهبازی:آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد


 فرماندار ویژه آبادان گفت: آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد ،در همین باره برنامه‌های توسعه‌ای را در قالب کوتاه، میان و بلندمدت تعریف کرده‌ایم که به زودی تحویل استانداری نیز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان،شهبازی در جلسه شورای اشتغال شهرستان آبادان افزود: براساس سرشماری نفوس و مسکن در سال ۹۵ جمعیت شهرستان آبادان ۳۰۰ هزار نفر است که از این تعداد ۲۴۰ هزار نفر در آبادان، ۱۱ هزار نفر در اروندکنار، هفت هزار نفر در چوئبده، ۱۶ هزار نفر در روستاهای بخش اروندکنار و ۴۷ هزار و ۳۷ نفر در روستاهای بخش مرکزی و اروند زندگی می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ درصد جمعیت شهرستان آبادان روستا نشین هستند، اظهار کرد: از ۷۴ روستای موجود در شهرستان هفت روستا در منطقه آزاد اروند قرار دارند.

به گفته وی مزیت های نسبی آبادان برای سرمایه گذاری در بخشهای کشاورزی، آبزی پرور، صنعت، تجارت و بازرگانی است.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: خرمای تولید در نخلستانهای آبادان علاوه بر مصرف داخلی به خارج کشور نیز صادر می‌شود. در بخش آبزی پروری نیز بزرگترین سایت پرورش میگو به مساحت پنج هکتار در چوئبده قرار دارد.

شهبازی گفت: چهار شهرک صنعتی در آبادان داریم که در سالهای گذشته به دلیل وجود تحریمها و نبود سرمایه تعطیل بودند اما اخیرا ۱۷ واحد به چرخه تولید بازگشتند.

وی با بیان اینکه تجارت و بازرگانی، منطقه آزاد اروند و بازارچه مرزی اروندکنار از دیگر ظرفیت های شهرستان آبادان است، افزود: به رغم پیگیریهای فراوان انجام شده اما تاکنون بازارچه مرزی اروندکنار نتوانسته برای مردم نفعی در بر داشته باشد.

وی اظهار کرد: همچنین سه بندر و سه گمرک داریم که از آنها در زمینه صیادی و تجاری استفاده می‌شود.

شهبازی گفت: در بخش آبزی پروری نیز قرار است تا سازمان آب و برق زیرسازی لازم را برای ایجاد مزارع پرورش ماهی انجام دهد که تاکنون ۳۶ مزرعه آن آماده سازی شده است.

فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: طبق برنامه ۵ ساله ششم باید ۹۷۰ هزار نفر مشغول به کار شوند که بر این اساس برنامه ریزی ها انجام شده برای ایجاد این حجم از اشتغال ۷۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، این کار به سرانجام نمی رسد به جز آنکه سرمایه گذار خارجی و بخش خصوصی به کار ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های اشتغال زایی به مدد ظرفیت جغرافیایی و هم منطقه آزاد برای سرمایه گذاری در آبادان مهیا است، تصریح کرد: هر ظرفیت شغلی در منطقه تعریف می‌شود نیروهای مورد نیاز برای اجرایش بر اساس فراخوان انجام می‌شود، در فاز ۲ پالایشگاه آبادان اولویت جذب نیرو با آبادانی هاست.

شهبازی یادآور شد: ۱۳ هزار نفر از طریق سایت ثبت نام در فاز ۲ نامنویسی کرده اند که قرار است هشت هزار نفرشان به کار گرفته شوند.

وی با ابراز امیدواری از ایجاد فرصتهای شغلی پایدار در آبادان گفت: شهر آبادان را به دو بلوک منطقه آزاد و خارج از منطقه آزاد تقسیم کرده‌ایم و برنامه‌های توسعه‌ای را در قالب کوتاه، میان و بلندمدت برایش تعریف کرده‌ایم، به زودی این برنامه‌های را به استانداری نیز تحویل می دهیم

کد: 38113
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • شهبازی:آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد
  • شهبازی:آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد
  • شهبازی:آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد
  • شهبازی:آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد
  • شهبازی:آبادان نیاز به فرصتهای شغلی پایدار دارد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

بازدیدهای فرماندار
جستجو تگ ها 
فرماندار ویژه شهرستان آبادان

  

 
قوانین و مقررات

 

پیوندهای مفید


 

ارتباط مستقیم با فرماندار ویژه شهرستان آبادان