1397/02/30
آبادان ...

 

 

 

 

 
سال 1397


 

 

 

 

 
 
اطلاعیه فوری

  با توجه به غلظت خاک و بدی آب و هوا کلیه مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزشی امروز 19 اردیبهشت ماه در شیفت عصر تعطیل می باشند. روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان

ادامه مطلب
گزارش تصویری / بازدید دکتر شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان از پروژه های عمرانی منطقه امیرآباد آبادان گزارش تصویری / بازدید دکتر شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان از پروژه های عمرانی منطقه امیرآباد آبادان

    شایان ذکر است در این بازدید معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان آقای دکتر شهبازی،آقای  موسوی نسب رئیس حراست شهرداری و آقای مهندس یوسف دریس شهردار منطقه ۲ ، حضور داشتند و...

ادامه مطلب
کارگروه مسکن مهر آبادان تشکیل جلسه داد: تاکید فرماندار ویژه بر پایان پروژه ها تا موعد مقرر کارگروه مسکن مهر آبادان تشکیل جلسه داد: تاکید فرماندار ویژه بر پایان پروژه ها تا موعد مقرر

کارگروه مسکن مهر شهرستان آبادان امروز در حالی به ریاست شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در محل این فرمانداری تشکیل جلسه داد،با تشکر از دستگاههایی که علیرغم مشکلات موجود پای کار بودند، بر ل...

ادامه مطلب
به مناسبت سالروز میلاد امام حسین (ع)،روز پاسدار و سالروز تشکیل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی صورت پذیرفت: ملاقات صمیمی دکتر شهبازی و فرماندهان بسیج سپاه ناحیه آبادان به مناسبت سالروز میلاد امام حسین (ع)،روز پاسدار و سالروز تشکیل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی صورت پذیرفت: ملاقات صمیمی دکتر شهبازی و فرماندهان بسیج سپاه ناحیه آبادان

عصر امروز،به مناسبت سالروز میلاد امام حسین (ع)،روز پاسدار و سالروز تشکیل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی،دکتر شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با سرهنگ حسین زاده فرمانده بسیج سپاه ناحیه آبادان ...

ادامه مطلب
توقف
اخبار فرمانداری ویژه آبادان
تاریخ: 1396/06/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 141 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
در جلسه ی امروز شورای کشاورزی آبادان توسط استاندار مطرح شد: شریعتی:باید به کشاورزان آبادانی به طور ویژه کمک شود

در جلسه ی امروز شورای کشاورزی آبادان توسط استاندار مطرح شد: شریعتی:باید به کشاورزان آبادانی به طور ویژه کمک شود

باید به کشاورزان آبادانی که در زمان جنگ تحمیلی نخیلات خود را از دست دادند به طور ویژه کمک نمود.این گوشه ای از سخنان امروز دکتر غلامرضا شریعتی در نشست شورای کشاورزی شهرستان آبادان بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، غلامرضا شریعتی عصر امروز در جلسه شورای کشاورزی استان خوزستان در محل فرمانداری ویژه آبادان، با ابراز امیدواری از اینکه این جلسه منشاء خیری برای رونق بخشی به کشاورزی خوزستان و آبادان باشد، گفت: کشاورزان و صیادان حاضر در جلسه خواسته های به حقی را مطرح کردند، همیشه شهرهای پائین دست رودخانه ها مورد کم لطفی و کم مهری قرار می گیرند و بالادست بهتر بهره برداری می کنند، اما با همه این سخنان از آنجاییکه اراضی کشاورزی در حوزه کارون و مارون جزء نخیلات و کشاورزی دائمی ما به شمار می رود اولویت در اعطای حقآبه با آنان است و بایستی محدودیت برای کشت های فصلی اعمال شود، اولویت با باغداران و کسانیست که کشت های دائمی دارند.
وی قطعی آب 45 روزه در بخشی از روستاهای آبادان را تاسف بار،  قابل پیگیری سریع و رفع خواند افزود: اکنون حادترین و بهترین زمان برای آبیاری نخیلات است و لذا اگر آب به موقع و به اندازه به اراضی نرسد آسیب جدی می بینند.
وی اظهار کرد: سازمان آب و برق خوزستان بایستی با اعمال مدیریتی درست و به شکل ویژه ای هرچه سریعتر نسبت به رهاسازی آب اقدام کند تا مشکل آب رسانی به نخیلات به ویژه در پائین دست حل شود.
استاندار خوزستان تصریح کرد: بایستی به کشاورزان آبادانی که به دلیل جنگ نخیلات شان به طور ناخواسته از بین رفت کمک کنیم تا به پیش روند.
شریعتی گفت: در بحث برق نیز بایستی سازمان آب و برق خوزستان طی هماهنگی و واگذاری بحث نگهداری تاسیسات برق به توزیع برق مانع از قطعی های مکرر برق شود، اگر چه شاید مسئولان بالا رفتن میزان مصرف برق در سال جاری را دلیل قطعی های مکرر بدانند اما قطعی برق در خوزستان مسبوق به سابقه است و آن را در سنوات گذشته نیز شاهد بودیم.
وی افزود: بایستی جهت تقویت و پایداری خط انتقال برق تلاش و مشکل آن رفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر اینکه مجوزهای غیر قابل استفاده در بخشهای شیلات، صنایع تبدیلی و کشاورزی، دامپروری و مرغداریها بایستی هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند، اظهار کرد: در حالی فریاد بیکاری در استان سر می دهیم که بسیاری از افراد مجوزهای مختلفی را در دست خود دارند که اصلا نیازی به آن ندارند، برایشان مهم نیست و کاری را هم از پیش نمی برند و این ظلم آشکار به مردم است.
وی تصریح کرد: بایستی هر چه سریعتر این افراد مشخص و مجوزشان خلع شود و به متقاضیان جدید واگذار شود تا اثربخشی داشته باشد.
استاندار خوزستان با بیان اینکه گزارش این بررسی ها بایستی ظرف یک الی دو ماه به طور کامل تهیه و در جلسه شورای کشاورزی استان مطرح شود، گفت: از این مدل کارها در استان فراوان داریم، برخی ها زمین می گیرند تا به صورت رانتی از آن بهره ببرند و به دلیل زرنگی و واسطه ای که دارند از آن سوء استفاده می کنند، بایستی با تشکیل کمیته های مختلف مجوزات اعم از زمین و حق آب ها تعیین تکلیف شود.
شریعتی افزود: در بحث شیلات و آبزی پروری نیز پیشنهاد آنست که در جلسه ای با حضور معاون اقتصادی استانداری و شیلاتی ها مسائل مبتلابه مطرح و به بحث و تبادل نظر گذاشته شود و توافقات انجام شده در این جلسه در قالب مصوبات در دستور کار شیلات استان قرار گیرد.
وی اظهار کرد: در سالی که به نام سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال معرفی شده هر کسی در این راستا گام برندارد مجوزش لغو و به افراد توانمند سپرده می شود.
استاندار خوزستان گفت: استفاده از قایقها دارای توان 75 اسب بخار برای مسانی که از شیلات مجوز دارند بلامانع و برای سایران ممنوع است و این را به فرمانده دریابانی نیز اعلام کرده ایم و بایستی این موضوع به درستی رعایت و انجام شود.
شر یعتی افزود: در موضوعت خوداجرایی نیز موسسه جهاد نصر نیز بایستی در جلسه ای با حضور کشاورزان و سایر دستگاههای مرتبط مسائل را حل و فصل کنند، به آنانی که کار می کنند بایستی کمک شود.
وی اظهار کرد: مشکل نی زایی کانال خاکی موجود نیز با اتمام کار احداث سد و مکانیزه شدن کانالهای مذکور به طور قطعی رفع می شود.

کد: 35364
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • در جلسه ی امروز شورای کشاورزی آبادان توسط استاندار مطرح شد: شریعتی:باید به کشاورزان آبادانی به طور ویژه کمک شود
  • در جلسه ی امروز شورای کشاورزی آبادان توسط استاندار مطرح شد: شریعتی:باید به کشاورزان آبادانی به طور ویژه کمک شود
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

بازدیدهای فرماندار
جستجو تگ ها 
فرماندار ویژه شهرستان آبادان

  

 
قوانین و مقررات

 

پیوندهای مفید


 

ارتباط مستقیم با فرماندار ویژه شهرستان آبادان
shahbazi@ostan-kz.gov.ir