با موضوع مدیریت دفع آب های سطحی معابر و به صورت ویدئو کنفرانس:

نشست ستاد مدیریت بحران استان تشکیل شد/فرماندار ویژه آبادان :اقدامات پیشگیرانه در دستور کار دستگاههای خدمات رسان قرار گیرد/ارائه برنامه زمانبندی شده توسط دستگاهها

صبح امروز، با موضوع مدیریت دفع آبهای سطحی معابر و با حضور علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان و فرمانداران استان ستاد مدیریت بحران این استان تشکیل جلسه داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان ،در این نشست اعضای ستاد گزارش عملکرد شهرستان متبوع خود را در خصوص اقدامات صورت گرفته پیش و پس از بارندگی به استاندار خوزستان ارائه دادند.

تسریع بر دفع آب گرفتگی ها پس از بارندگی،سرکشی به مناطق آسیب پذیر و همکاری و هم افزایی فیمابینی بین دستگاههای خدمات رسان بویژه آبفا و شهرداری ها از مهمترین مواردی بود که در این نشست مورد تاکید حسینی محراب قرار گرفت.

در حاشیه این نشست استانی،نشست مدیریت بحران شهرستان آبادان نیز به ریاست احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان برگزار شد.نشستی که در آن مدیران دستگاههای اجرایی هم مورد تمجید و قدردانی و هم تذکر قرار گرفتند.

عباسپور در این خصوص اظهار داشت :قطعا و اگر با نگاه منصفانه به معضل آب گرفتی ها و دفع آبهای سطحی در شهرستان آبادان بنگریم، با توجه به برگزاری جلسات متعدد در ماههای گذشته و اجرای نسبتا مطلوب لایروبی ها در کانالها، جوی ها و منهولهای شهرداری و آبفا، پس از بارندگی چند روز گذشته ،شرایط ما بسیار بهتر از سالهای پیشین بود.در بسیاری از معابر خبری از آبگرفتگی نبود و در برخی نقاط هم در اسرع وقت برطرف شد که جا دارد از زحمات عزیزان در دستگاههای خدمات رسان قدردانی کنم.این در حالی بود که در برخی از شهرهای استان با بارش کمتری نسبت به آبادان معضلات زیادی از منظر آب گرفتگی پیش آمد.

وی تصریح کرد:البته قبول داریم نقاطی وجود دارند که همچنان به عنوان نقاط آسیب پذیر در بارندگی، برای شهروندان ایجاد زحمت کرده اند.قطعا هم از سوی شهرداری و هم اداره آبفا اماکن آسیب پذیر در رصد اقدامات پیشگیرانه خواهند بود.

عباسپور در خصوص رفع سریع مشکلات و خاطرات ناشی از کانالهای روباز و منهولهای بدون درب تصریح کرد:ستاد مدیریت بحران شهرستان آبادان در این خصوص از حق شهروندان کوتاه نمی آید و به اعضای این ستاد تذکر می دهد هر چه سریعتر نسبت به ساماندهی این مقوله مهم در جهت کاستن خطرات ذکر شده اهتمام بورزند.در صورت پدید آمدن مشکلاتی در این خصوص مدیر دستگاه مربوطه می بایست پاسخگو باشد.

فرماندار ویژه آبادان ادامه داد:در روزهای آینده و بر اساس گزارش اداره هوا شناسی بارندگی خواهیم داشت.شایسته است اعضای ستاد قبل و بعد از بارندگی های جلسات خود را برگزار کنند تا بتوانند با هماهنگی بیشتری نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.اکیپهای عملیاتی در این خصوص می بایست در آمادگی صدرصد باشند.

وی همچنین تاکید کرد:دستگاههای متولی نسبت به ساخت و سازهای غیر اصولی و بدون مجوز روی کانالها و شبکه های فاضلاب حساس باشند و در جهت جلوگیری از این امر ،کمیته های بازدارنده ی خود را فعال کنند.

شایان ذکر است در این نشست شهرداران مناطق ،مدیران آبفا و بخشداران گزارشهایی در خصوص مشکلات موجود و اقدامات صورت گرفته ی مناطق تحت مدیریت خود ارائه دادند.

۱۲۹