با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور و استاندار خوزستان :

بیمارستان فوق تخصصی ۲۴۲ تخت خوابی علوی آبادان به بهره برداری رسید/+ گفتگوهایی از رئیس بنیاد مستضعفان، استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان

 

با حضور سید پرویز فتّاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور و علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان  بیمارستان فوق تخصصی ۲۴۲ تختخوابی علوی آبادان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان  فتّاح صبح امروز (سه شنبه ۴ دی ماه) در این آئین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خدا را شاکر و سپاسگزارم که امروز در شهرستان آبادان شاهد بهره برداری از این بیمارستان فوق تخصصی که یکی از مدرن ترین بیمارستان های کشور محسوب می شود هستیم.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور، افزود: این بیمارستان با اعتباری بالغ بر هشت هزار میلیارد ریال با مشارکت بنیاد مستضعفان و وزارت بهداشت در راستای توسعه و خدمات رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف آبادان احداث شده است.

وی تصریح کرد: احداث ساختمان این بیمارستان به صورت ۱۰۰ درصدی توسط بنیاد مستضعفان ساخته شده و تامین تجهیزات و کادر پزشکی بر عهده وزارت بهداشت و درمان بوده است که این وزارتخانه عمده کار را انجام داده و مابقی تجهیزات نیز به زودی تامین و تکمیل خواهد شد.

فتّاح با بیان اینکه تمامی بخش های تخصصی در این بیمارستان وجود دارد، یاد آور شد: وجود چنین بیمارستانی که خدمات رسانی در آن به شکل مناسبی صورت می گیرد نیاز منطقه بود.

وی بیان کرد: برای جذب کادر پرستاری و پزشکی باید شرایطی مناسب با جو آب و هوایی آبادان در نظر گرفته شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور، بیمارستان علوی آبادان را به لحاظ فنی استاندارد توصیف کرد و ابراز داشت: در این ساختمان از نظر سازه ای تمامی موارد از جمله مقابله با زلزله، آتش نشانی، عفونی بخش های مختلف و … لحاظ شده است و بیمارستانی در تراز بین المللی و مسائل روز دنیا احداث گردیده است.

وی وظیفه بنیاد مستضعفان در احداث این بیمارستان را پایان یافته اعلام کرد و ادامه داد: بر نواقص در این بیمارستان وجود داشت که امروز بر حسب خدمت به مردم شریف این منطقه رفع خواهیم کرد.

فتّاح، گفت: مردم آبادان شایسته خدمت رسانی مناسب و مطلوب هستند و با افتخار و اعتقاد این بیمارستان را به آنها اهدا کردیم.

وی عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی منت دار مردم این خطه است و وظیفه داریم که رضایت مردم را جلب نمائیم.

رئیس بنیاد مستضعفان، با اشاره به دیگر اقدامات این بنیاد در استان خوزستان، خاطر نشان کرد: احداث بیمارستان کودکان اهواز، بیمارستان الزهرا دزفول و احداث چند مرکز جامع سلامت در نقاط مختلف این استان از جمله اقدامات بنیاد مستضعفان است.

وی گفت: در بحث شیوع بیماری کرونا خدماتی از جمله تامین تجهیزات پزشکی به استان خوزستان اهدا شد.

فتّاح از اهدای چندین دستگاه آمبولانس به استان خوزستان خبر داد و بیان کرد: این آمبولانس ها کاملا ساخت ایران است و به زودی آنها تحویل دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خواهد شد.

حسینی محراب استاندار خوزستان نیز در این باره گفت :امید می رود این بیمارستان برای درمان مردم آبادان و خرمشهر به ویژه توریسم درمانی موثر باشد.

وی بیان کرد:به آقای فتّاح برای تلاش و زحماتشان تبریک عرض می کنم که توانستند هدیه مقام معظم رهبری به مردم آبادان و خرمشهر را در کمترین زمان ممکن افتتاح کنند.

استاندار خوزستان، افزود: با قول هایی که اکنون رئیس بنیاد مستضعفان دادند امیدواریم سایر بخش ها و تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان تکمیل و تامین شود تا قدم خوب و مناسبی برای درمان مردم منطقه و مسافران عراقی باشد.

وی با بیان اینکه این بیمارستان فوق تخصصی با امکانات جدید و مدرن ساخته شده است، تصریح کرد: امید می رود این بیمارستان برای درمان مردم آبادان و خرمشهر به ویژه بیماران کشور عراق بسیار موثر باشد.

حسینی محراب، تاکید کرد: در سفرهای بعدی به شهرهای آبادان و خرمشهر به دنبال گفت و گو و دیدار با مردم نجیب این دو شهرستان خواهیم بود که بتوانیم مسائل و مشکلات آنها را حل کنیم تا شاهد آبادانی و پیشرفت این دو شهر خوب باشیم.

احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان که در این مراسم حضور داشت، با ابراز رضایت از افتتاح این بیمارستان گفت:بسیار از این اتفاق خرسندیم. هرچند آرزوی قلبی من این است که پای هیچ شهروندی به بیمارستان باز نشود. اما به هر حال وجود چنین بیمارستانی شایسته مردم خوب و فهیم آبادان بود تا در هنگام مریض

داری یا درمان متحمل سختی نشوند.

وی اظهار داشت :در ماه‌های اخیر کاستی هایی در حوزه های عمرانی و  خدمات دستگاه‌های خدمات رسان شهری برای راه اندازی این بیمارستان وجود داشت که با برگزاری جلسات متعدد و ایجاد هم افزایی بین ادارات مختلف خدا رو شکر مرتفع گردید.

 

۲۲۸