به میزبانی تالار اجتماعات غدیر فرمانداری ویژه آبادان

آیین تجلیل از موکب داران اربعین حسینی شهرستان آبادان در مرز بین اللملی شلمچه برگزار شد

پیش از ظهر امروز با حضور احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان آیین تجلیل از موکب داران اربعین حسینی آبادان در مرز بین اللملی شلمچه  به میزبانی تالار اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

پیش از ظهر امروز با حضور احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان آیین تجلیل از موکب داران اربعین حسینی آبادان در مرز بین اللملی شلمچه  به میزبانی تالار اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان عباسپور در ابتدای این مراسم با عرض خیر مقدم به حضار، تصریح کرد:این وظیفه ی ما بود که قدردان تمام کسانی باشیم که پای کار اربعینی ها بودند و اتفاق بزرگی را رقم زدند.

وی گفت:امام حسین (ع) با حماسه ی بزرگ خود و یارانش برای همیشه تاریخ زندگی را با حُریت، افتخار و عظمت معنی کرد.در این سالها خیلی ها تلاش کردند که آثار عزا و قیام امام حسین (ع) را از اذهان پاک کنند که همواره با شور و خروش حسینی ارادتمندان اهل بیت (ع) مواجه شدند.

فرماندار ویژه آبادان افزود:پس از دوسال درگیری با ویروس کرونا، امسال شرایط برای حضور زوار در اربعین مهیا شد و این دغدغه ای بود برای مدیریت این حجم از زوار امام حسین (ع).ستاد اربعین شهرستان آبادان جلسات خود را از فروردین ماه آغاز کرد و از اردیبهشت بود که وارد فاز عملیاتی شدیم.

عباسپور با تشریح اقدامات صورت گرفته در مرز بین المللی شلمچه گفت:بزرگترین اتفاق خوبی که رخ داد ساخت بیمارستان شلمچه بود که می بایست از دانشگاه علوم پزشکی آبادان و سایر دست اندرکاران این طرح که با توجه به وضعیت آب و هوایی این بیمارستان را که بزرگترین مرکز درمانی مرزی در حوزه اربعین می باشد به مرحله ی افتتاح برسانند.
ساماندهی مسیر فاضلاب، سرویس‌های بهداشتی، مه پاش ها و سایبان ها از دیگر اقداماتی بود که امسال در مرز صورت گرفت.

عباسپور افزود:با همت تمام مسئولان کشوری و استانی و منطقه ای سعی براین شد که زوار امام حسین (ع) بتوانند با کرامت و عزت با کمترین مشکل از مرز به سمت عراق تردد کنند.
وی خاطر نشان کرد:اولویت اول ما برای سال آینده ایجاد شرایط بهتر و مساعدتر برای زوار و موکب داران با شناسایی نقاط ضعف و ایرادات دیده شده از اربعین امسال می باشد.

شایان ذکر است در این مراسم از موکب داران موقعیت آبادان در مرز شلمچه و مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهر که با ستاد اربعین این شهرستان همکاری داشتند قدردانی به عمل آمد.

۵۸