فرماندار ویژه آبادان در نشست صمیمی با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان:

نقش پذیری، آینده سازی و مدیریتِ فارغ از فضای آموزشی، لازمه ی فعالیت دانشجویی است

احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشستی صمیمی با  با جمعی از نمایندگان دانشجویی شهرستان تاکید کرد:نقش پذیری، آینده سازی و مدیریتِ فارغ از فضای آموزشی، لازمه ی فعالیت دانشجویی است.

احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشستی صمیمی با  با جمعی از نمایندگان دانشجویی شهرستان تاکید کرد:نقش پذیری، آینده سازی و مدیریتِ فارغ از فضای آموزشی، لازمه ی فعالیت دانشجویی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست  مسائل گوناگونی در حوزه مسائل و مشکلات دانشجویی از جمله مشکلات ایاب و ذهاب دانشجویان، مشکلات خوابگاه‌ها، وضعیت سطح علمی دانشگاها و هیئت های علمی، مشکلات ساختاری دانشگاه‌ها، نبود فضای تفریحی و فراغت مناسب در سطح دانشگاه و شهرستان ، وضعیت نامناسب ساختمان دانشگاه پیام نور و مشکلات عمرانی شهرستان از سوی دانشجویان مطرح گردید.

عباسپور در این جلسه با ابراز خرسندی از اینکه در جمع دانشجویان است، تصریح کرد:آینده ی مملکت به واسطه ی دانشجویان ترسیم می شود و با پشتوانه ی جامعه ی دانشجویی است که به توسعه خواهیم رسید. دانشجویان حلال مسائل جامعه هستند و می بایست پای کار باشند.

وی اشاره کرد:فرصت دانشجویی بسیار مغتنم و خوب اما کوتاهی است و می بایست از آن نهایت بهره را برد.فضای دانشگاه فضای آزمون و خطا برای دانشجویان درخصوص شناختن راههای درست است تا پس از آن با خطای کمتری در جامعه حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه دانشجو مطالبه گر به حق است و حق دانشجویان است که با مدیران و مسئولان شهری دیدار داشته باشند، گفت:مهمترین مسئله ی کنونی حفظ وحدت و انسجام برای دانشجویان است. دغدغه، انتقاد، ارائه طرح و برنامه از ویژگی‌های طبیعی دانشجو است که می بایست در بسترهای مناسب و به دور از تنش به آن پرداخته شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها آزاد آبادان با تشریح برنامه های دولت در سطح شهرستان، گفت:با دستور صریح رئیس جمهور به هیأت وزیران طرح جامع توسعه ی آبادان و خرمشهر در دست اقدام است و جلسات متعدد و تخصصی در سطح وزرا در حال انجام می باشد. در حوزه آب و فاضلاب نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و عنقریب آبادان در حوزه ساماندهی فاضلاب به فضای کار گاهی تبدیل خواهد شد. در همین امر قرارگاه خاتم الانبیا با پروژه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی با مشارکت وزارت نفت، و پروژه دوم بصورت فاینانس با مبلغ حدود ۶۰۰میلیارد تومان در حال انجام است. اعتبار شهرداری نیز افزایش چشمگیری داشته است و در حوزه عملیات آسفالت خیابان ها و معابر اتفاقهای خوبی در حال رخ دادن می باشد.

وی در این نشست ابراز امیدواری کرد با برگزاری جلسات مستمر با دانشجویان شهرستان آبادان بتوان در جهت حل مشکلات آنان اقدامات موثری انجام داد.

۸۳