فرماندار ویژه آبادان: همایش سراسری نماز در آبادان برگزار می گردد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، به مناسبت برگزاری اجلاس سراسری نماز در استان خوزستان، همایش جانبی این اجلاس در ۲۱ آبان ماه در شهرستان آبادان و د رمحل دانشکده نفت برگزار خواهد شد.

جلسه هماهنگی برگزاری همایش جانبی اجلاس سراسری نماز با حضور “شهبازی” معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان ،”بلادیان” مدیر ستاد اقامه نماز استان خوزستان، “حجت الاسلام و المسلمین سبحانی” دبیر ستاد اقامه نماز استانداری خوزستان “، حجت الاسلام فیاض” مسئول پیگیری اجلاس سراسری و روسای دستگاه اجرایی برگزار گردید.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سرور سالار شهیدان اباعبدا… الحسین(ع) اظهار داشت: نماز پایه و اساس دین اسلام است و بر این اساس شأن جلسه امروز بسیار والا است.
شهبازی  با اشاره به مصوبات جلسات برگزار شده در خصوص شورای ستاد اقامه نماز اشاره نمود و افزود: یکی از مصوبات جلسه قبلی، برگزاری همایش نماز در شهرستان آبادان می باشد که در این راستا دو کمیته پشتبانی و فرهنگی برای برگزاری این همایش تشکیل گردیده است و شهرستان آبادان به لحاظ برگزاری همایش جانبی اجلاس سراسری نماز آمادگی کامل را دارد.
 وی محل برگزاری  همایش سراسری نماز را در سالن اجتماعات دانشکده نفت آبادان اعلام نمود و خاطر نشان ساخت: این همایش با حضور ۴۵۰ نفر از دانشجویان و دانش آموزان و اقشار مختلف مردم دیندار و معتقد برگزار می شود.
  شهبازی با اشاره به فرهنگ غنی، برجسته و وجود روح دین محوری مردم آبادان افزود: مردم آبادان در لایحه های مختلف اجتماعی پیر و جوان، زن و مرد، مقید به مذهب و مکتب حسینی و احکام متعالی اسلام مسیر زندگی خود را روشن نموده اند.آنان همان هایی هستند که در کوران حکومت شاهنشاهی علی رغم ستم ها و مشکلات فرهنگی در این شهر ماندند و دینداری کردند، من از همین جا به اقشار محترم این شهر درود می فرستم و همچنین از دختران، جوانان و همه زنان و مردانی که در صحنه های مختلف اجتماعی حضور دارند و با رعایت اصول اسلامی و شرعی و قانون نیز مسائل را دنبال می کنند سپاسگزارم.
شهبازی در ادامه افزود: ما نیز در مدیریت شهرستان همراه و همگام با آنها حرکت می کنیم و از این مردم است که فرهنگ، دانش، دین و دینداری می آموزیم.
مدیریت ستاد اقامه نماز استان خوزستان نیز از برگزاری اجلاس سراسری نماز در دهم و یازدهم دی ماه سالجاری با حضور ریاست محترم جمهوری و وزیران مربوط به حوزه فرهنگی در این اجلاس خبر داد و افزود: ۲۷ همایش جانبی نماز در سراسر شهرستانهای استان خوزستان با پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برگزار می شود و از وزارت خانه هایی که در امر نماز و همچنین مقالات و پژوهش های پیرامون نماز ارائه و امتیاز دهی خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: از مؤذنان برجسته و ائمه جماعات مساجد تجلیل به عمل می آید.
بلادیان خواستار توجه جدی به اقامه نماز در ادارات، پارک ها، مسافر خانه ها و هتل ها و احداث نماز خانه در پارک ها و مسیرهای ورودی به آبادان شد و خاطر نشان کرد: میلیون ها نفر از اعضای کاروان های راهیان نور به شهرستان آبادان سفر می کنند ولی متأسفانه نمازخانه بین راهی در مسیر ها منتهی به آبادان وجود ندارد ومستلزم این است که بررسی و پیگیری شود.
وی در پایان افزود: در نهایت انتظار داریم بعد از این اجلاس مردم شاهد برکات اجلاس موصوف باشند و همه استان واقعاً در امر نماز متحول شود.

 

۳۱۹۲