در جهت کمک به زلزله زدگان شمال خوزستان

قرارگاه سردار شهید سیاح طاهری آبادان به ریاست فرماندار و جانشینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تشکیل شد

در جهت کمک به زلزله‌زدگان شمال خوزستان قرارگاه سردار شهید سیاح طاهری آبادان طی برگزاری نشستی در فرمانداری ویژه این شهرستان به ریاست سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان تشکیل گردید.

 

در جهت کمک به زلزله‌زدگان شمال خوزستان قرارگاه سردار شهید سیاح طاهری آبادان طی برگزاری نشستی در فرمانداری ویژه این شهرستان به ریاست سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان موسوی در این نشست که با حضور سرهنگ احمدی فرمانده ناحیه ی مقاومت بسیج سپاه شهرستان آبادان، طمیمیان معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند، بچاری سرپرست شهرداری آبادان و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان آبادان برگزار شد، تاکید کرد: در شمال خوزستان و به ویژه شهر اندیکا و روستاهای اطراف آن تعدادی از هم استانی های ساده زیست و زحمتکش گرفتار زلزله شده اند. عزیزانی که در خانه های سنگی زندگی می کنند و همه دارایی خود و از جمله محل سکونت خود را از دست داده اند و اکنون نیازمند کمک می باشد. بر همه ما تکلیف است که به کمک بیش از ۱۱۰ روستای آسیب دیده از زلزله بشتابیم.

وی ادامه داد: قرارگاه استانی و مرکزی کمک به زلزله زدگان در حال تقسیم بندی روستاها می‌باشند و احتمالاً هر چند روستا را به یکی از شهرها برای ساماندهی وضعیت عمرانی آن روستا تفویض شود. به همین منظور در آبادان و به اتفاق ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان آبادان و ستاد بازسازی عتبات عالیات قرارگاه سردار شهید سیاح طاهری تشکیل شده است تا بتوانیم با هم افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی و مستقر در منطقه کمک های خود را به صورت متمرکز به منطقه آسیب دیده از زلزله گسیل دهیم.

فرماندار ویژه آبادان بیان کرد: سرهنگ شاپور احمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان آبادان به عنوان جانشین قرارگاه با کمک ستاد عتبات عالیات کمک های نقدی و غیر نقدی داوطلبانه کارکنان ادارات و دستگاه‌های اجرایی را جمع آوری خواهند کرد.

وی با تشریح نیازسنجی زلزله زدگان گفت: اقلامی مثل لوله، ورق های فلزی، سیمان، تانکر آب، ت، پوشاک، چراغ غذا پزی، ظروف یکبار مصرف و مواد غذایی از اصلی‌ترین نیازمندیهای است که مردم روستاهای اطراف به آن احتیاج دارند. تصمیم ما این است که این کمک ها به صورت متمرکز و به حساب بسیج سازندگی و ستاد عتبات عالیات واریز گردد.

فرماندار ویژه آبادان از ایجاد چند کمیته اجرایی برای مدیریت بهتر این موضوع خبر داد و گفت:کمیته هایی نظیر سوخت ترابری، تغذیه، عشایر، مهندسی و روابط عمومی تشکیل شده اند. دستگاه های مربوطه با قرار گرفتن در این کمیته ها می توانند کمک ها به صورت تخصصی تر برای زلزله زدگان فراهم کنند.

۲۶۳