جلسه شورای اداری اروندكنار با حضور فرماندار ویژه آبادان و مديران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان شهر اروندکنار برگزار شد

موسوی:شهرداری اروندکنار برای برون رفت از مشکلات کدهای درآمدی را فعال کند/آتش نشانی منیوحی به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد/ تقسط هزینه تبدیل موتورهای ۴۸ شناورها /شهرداری و شرکت گاز ظرف هفته‌ی جاری مکلف به تعیین تکلیف ترمیم حفاری ها می باشند

با حضور سید زین العابدین موسوی معاون استاندار  و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان آبادان و اروندکنار و همچنین جمعی از شهروندان اروندکناری نشست بررسی مشکلات شهر اروندکنار در محل بخشداری این شهر برگزار شد.

با حضور سید زین العابدین موسوی معاون استاندار  و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان آبادان و اروندکنار و همچنین جمعی از شهروندان اروندکناری نشست بررسی مشکلات شهر اروندکنار در محل بخشداری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان در آغاز این نشست شهروندان اروندکناری به طرح  مشکلات شهری  خود پرداختند.  همچنین مدیران دستگاه‌های خدمات رسان گزارش خود را در خصوص رفع مشکلات و موانع موجود به ریاست جلسه ایراد نمودند.

مواردی نظیر افت فشار آب در روستاهای اروند کنار، عدم روشنایی معابر، لایروبی انهار، فرسودگی شبکه آب اروند کنار، مشکلات شهرداری، عدم وجود ایستگاه آتش نشانی فعال در منیوحی، پروژه های نیمه کاره سازمان منطقه آزاد، مطالبات شهرداری اروندکنار از اداره بندر، شیلات و نفت و گاز اروندان، لزوم اتمام پروژه اسکله اداره بندر، مشکلات تجهیز بخش داخلی بیمارستان حضرت زینب، نصب علمک ها و وضعیت ترمیم نوارهای حفاری شرکت گاز و احیای تعاونی‌های صید و صیادی اروندکنار در جلوگیری از افزایش قیمت از جمله مباحثی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فرماندار ویژه آبادان در این نشست با تاکید به  لزوم  رفع مشکلاتی که در حوزه شهرستان قابل حل می باشد گفت:  اهمال کاری متصدیان قابل چشم پوشی نیست. مشکلاتی که در حوزه شهرستان آبادان و شهرهای اروندکنار قابل حل است می بایست در کمترین زمان ممکن برطرف گردد.

وی گفت: به هرحال منکر زحماتی زیادی که در طول سالهای گذشته در اروندکنار صورت گرفته است نیستیم. اما مشکلات شهر اروندکنار در طول سنوات بعد از جنگ انباشته شده  تاکنون  هیچ جایگزین مناسبی برای سه میلیون نخل سوخته تعیین نشده است . بعد از جنگ تحمیلی شایسته بود که با این همه بودجه ها و اعتباراتی که به شهر اروندکنار گسیل داده شد وضعیت کنونی آن بهتر از گذشته باشد.

موسوی گفت امیدوار هستیم که با اراده‌ای که نزد استاندار محترم وجود دارد مشکلات پیش رو به سمت مرتفع شدن پیش رود.

وی تاکید کرد: نهرهای بسیاری در چند سال اخیر در اروندکنار لایروبی شده است. در حوزه آموزش و پرورش، بیمارستان حضرت زینب، اقدامات بنیاد برکت، ترخیص کالاهای ملوانی، چهار بانده کردن جاده آبادان به اروندکنار و.. اقدامات مفید و موثری صورت گرفته است گرچه نواقصات زیادی هم دارند از دستور جهادی استاندار محترم خوزستان نیز باید قدردانی کنیم در خصوص دستور ترخیص کالاهای ملوانی که در روزهای اخیر اتفاق افتاد.

وی تاکید کرد: قطعاً ایستگاه آتش نشانی در منیوحی به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد. موقتاً خودروی از آتش نشانی اروندکنار به آنجا منتقل خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت ترمیم نوار حفاریها بین شرکت گاز و شهرداری اروندکنار گفت، این وضعیت باید در هفته جاری انجام شود.

فرماندار ویژه آبادان که شهرداری و شورای شهر را مخاطب خود قرار داده بود گفت: شهرداری اروندکنار می بایست کدهای درآمدی خود را برای خارج شدن از مشکلات جاری فعال کند. هم چنین نشستی قطعاً با نفت و گاز اروندان، اداره بندر وشیلات پیرامون تسویه کردن مطالبات شهرداری برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: خدا رو شکر با نصب دستگاه آب‌شیرین‌کن در اروندکنار حدود سه هزار و پانصد متر مکعب آب شیرین در این ایستگاه تولید می شود که امیدواریم در روزهای آتی و افزایش این ظرفیت به ۴٠٠٠ متر مکعب برسد تا بتوانیم  آب غدیر را تحویل بخش روستایی اروندکنار بدهیم تا کیفیت و کمیت آب روستاهای اروندکنار نیز همانند منطقه شهری بهبود پیدا کند.

وی همچنین تصریح کرد:با دستور ریاست شیلات کشور امروز توانستیم اخذ هزینه ی تبدیل موتورهای ۴۸ شناورهای صیادی، را به صورت اقساط نماییم

۲۷۲