بازدید سرزده استاندار خوزستان از اروندکنار و چوئبده،

خلیلیان :در صدد رفع مشکلات لنج داران این دو شهر هستیم/بازارچه مرزی اروندکنار باید هرچه سریعتر راه اندازی شود

صادق خلیلیان استاندار خوزستان صبح امروز در بازدیدی سرزده از شهر اروندکنار و چوئبده تاکید کرد که درصدد رفع مشکلات لنجداران این دو شهر می باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان وی صبح امروز ضمن بازدید از اداره گمرک شهر اروندکنار و گفتگو با لنج داران از بازارچه مرزی این شهر که تعطیل می باشد دیدن کرد.خلیلیان در اداره بنادر و دریانوردی چوئبده حضور یافت و در گفتگو با لنجداران در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

وی تصریح کرد باید تمام ساز و کارهای لازم برای احیای بازارچه مرزی اروندکنار و همچنین حل مشکلات لنجدارانی که اجازه ترخیص کالای خود را نداشتند برقرار شود.

چشم انداز دولت سیزدهم برای منطقه محروم شهر اروندکنار
دولت جدید که مستقر شده با مسائل و مشکلات زیادی که در سال‌های اخیر بروز کرده مواجه هستیم که در اقصی نقاط کشور این مشکلات وجود دارد. طبیعتا ما به عنوان مسئولین دولتی موظف هستیم در مناطق مختلف از جمله مسئولیتی که ما در استان خوزستان داریم به مناطق مختلف سفر کنیم این مشکلات را تسهیل و بر طرف کنیم. یعنی ما بایستی موانع پیش روی توسعه مناطق آبادان، خرمشهر و اروندکنار را بتوانیم برطرف کنیم.

وی تاکید کرد :موانعی که سالیان سال پابرجا مانده و عملا مانع رشد و توسعه و رفاه این مردم شده که نمونه های آن را امروز در اروندکنار و شب گذشته در شهر آبادان دیدیم که واقعا جای تاسف دارد و ان شاالله یک به یک مسائل و مشکلات بر طرف شود.
در همین خصوص اگر مسئولی را دیدیم که مانع حل مشکلات است آن مسئول را برکنار خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال  که در برخی شهرهای تجاری مثل بانه ،هندیجان و گناوه که مشکلات تبادلات مرزی آنها کمتر است، چنین تدابیری در بندر اروندکنار و نظایر آن می توان اتخاذ کرد، گفت:
بالاخره استان خوزستان بخشی از این سرزمین است این قوانینی که برای مناطق دیگر جاری و ساری شده قطعا ما می توانیم مشابه سازی کنیم و برای این مناطق اعمال کنیم و مشکلاتی را که شاهد آن هستیم برطرف شود.

شایان ذکر است استاندار خوزستان در ادامه ازدرمانگاه، ساختمان کلانتری و ایستگاه تصفیه خانه آب چوئبده نیز بازدید کرد.

۶۸