دقایقی پیش

استاندار خوزستان در منطقه ۲۰ متری ذوالفقاری آبادان حضور یافت/خلیلیان:امیدواریم آبادان از این وضعیت رهایی یابد/پس از گذشت ۳۳ سال این وضعیت در شأن مردم نیست

صادق خلیلیان استاندار خوزستان دقایقی پیش با حضور  خیابان بهمنشیر 5 واقع در محدوده 20 متری ذوالفقاری آبادان با شهروندان این منطقه در خصوص مشکلات عمرانی ساکنین گفتگو کرد.

صادق خلیلیان استاندار خوزستان دقایقی پیش با حضور  خیابان بهمنشیر ۵ واقع در محدوده ۲۰ متری ذوالفقاری آبادان با شهروندان این منطقه در خصوص مشکلات عمرانی ساکنین گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان وی در این خصوص گفت:۳۳ سال است که از پایان جنگ گذشته است اما همانطور که مشاهده کردیم ساکنین این مناطق  که گردن ملت ایران حق دارند و شجاعت هایی در مقاومت در دفاع مقدس داشتندکه همه‌ی  ما شاهد بودیم. اما آثار جنگ همچنان وجود دارد. مشابه این است که در اینجا بازسازی انجام نشده و تازه جنگ به اتمام رسیده، به هیچ وجه این وضعیت قابل قبول نیست.
وی گفت :اینکه بودجه هایی که در دولت های مختلف اینکه دولت ها و مجالس می آیند و می روند اما وضع استان خوزستان بطور عام و وضعیت ابادان و خرمشهر و مناطق جنگی همچنان در وضعیتی است که به هیچ وجه در شان این ملت نیست و در شان خود مسئولین نیست.
بالاخره مسئولین باید اعلام کنند که بعد از ۳۳ سال از اتمام جنگ چرا وضعیتی که ما الان در آبادان مشاهده می کنیم به اینگونه است.
البته من مناطق دیگر آبادان را حدود دو سال پیش بازدید داشتم به مناسبتی که وارد ابادان شده بودم وضعیت بعضی از خیابان های مرکز شهر آبادان را به گونه ای دیدم که در دورانی که پانزده یا شانزده ساله بودیم که می امدیم و سر میزدیم به فامیل، به همان وضعیت است کوچه ها و خیابان های بسیار مخروب و جوی های آب که آبی جاری نیست که در حقیقت فاضلاب است و منازلی که همچنان مخروب و آثار جنگ هنوز در آن است.
خلیلیان تصریح کرد:بنابراین این موضوع به عنوان یک مسئله  نشان می دهد که اولین کار ما جدای بحث اشتغال که باید در سطح استان دنبال کنیم به عنوان اولویت اول این است که بازسازی مناطق جنگ زده در شهرهای آبادان و خرمشهر ظرف دو سال به اتمام برسانیم.
استاندار خوزستان بیان کرد:هم اکنون که حاکمیت این اراده را دارد که استان خوزستان به صورت ویژه نگاه کند بایستی همه دست به دست هم بدهیم اعم از دولت مجلس و سایر نهادهای حاکمیتی و مردم ورسانه ها کمک کنیم هر چه سریعتر پروژه های عمرانی به اتمام برسد.
طبیعتا اولین کار این است که یک برنامه جامع را به تصویب دولت برسانیم و ان شاالله شاهد این باشیم که این وضعیت را بتوانیم به تدریج از بین ببریم و شاهد یک آبادان و خرمشهر آباد و پیشرفته و در شان مردم این مناطق باشیم.

استاندار خوزستان دقایقی دیگر در گفتگوی ویژه خبری از شبکه آبادان شرکت خواهد کرد. شایان ذکر است در این بازدید استاندار را سید زین العابدین موسوی فرماندار ویژه آبادان و سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و همراهی کردند.

۲۴۱