با دستور استاندار خوزستان و در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا

از تاریخ دوشنبه ۲۵ مرداد لغایت شنبه ۳۰ مرداد ادارات و تمامی مشاغل به جز گروه یک تعطیل هستند/جریمه های دو برابری در انتظار رانندگان متخلف

قاسم سلیمانی‌استاندار خوزستان در نشست ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: عدم رعایت پروتکل‌ها و عادی انگاری موجب شد به تبع کشور کرونا در استان نیز بیشتر شود و الان وضعیت ما نامطلوب است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان سلیمانی دشتکی ادامه داد: تمام سفرهای بین استانی از فردا یکشنبه ۲۴ مردادماه به مدت ۱۵ روز ممنوع بوده و جرائم خودرویی در این مدت به صورت ۲ برابر اعمال می‌شود.

استاندار خوزستان  تصریح کرد: جرائم خودروهایی که خلاف مصوبه عمل کنند از ۱۰میلیون ریال به ۲۰ میلیون ریال افزایش یافته است ضمن اینکه جرائم مذکور نیز در موعد مقرر باید پرداخت شود.

وی همچنین افزود: از روز دوشنبه ۲۵ مردادماه تا روز شنبه هفته آینده فعالیت تمام مشاغل به غیر از گروه یک در استان خوزستان ممنوع بوده و در این مدت ادارات نیز تعطیل می‌باشند.

وی افزود: در زمینه نظارت‌ها استان در هفته‌های اخیر عملکرد مناسبی نداشته است لذا تقاضا میکنم بازدیدهای مشترک افزایش یابد و اگر نقصی در این زمینه است برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم کم شده است، برگزاری مراسمات افزایش یافته است با وجود اینکه هیات های زیادی پروتکل ها را رعایت میکنند اما در مواردی تصاویری منتشر شده که اصلا جالب نیست از دستگاه‌های نظارتی میخواهم مسئولان این هیات ها بخواهند و پاسخگو باشند.
سلیمانی دشتکی ادامه داد: برخی هیات ها کارهای بزرگی کرده اند و برای مثال یکی از هیات ها امسال به مرکز واکسناسیون تبدیل شده است.

وی با تاکید بر این که برگزاری آیین محرم برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است داد: تقاضای ما از هیات داران این است که در مدت باقی مانده با رعایت پروتکل‌ها مشکلی برای مردم و خودشان ایجاد نشود. 

۲۱۴