رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان در نشست اعضای هیأت اجرایی و نظارت ستاد انتخابات شهرستان آبادان

حق الزحمه نیروی های عضو شعب در انتخابات امسال سه برابر شده است/هدف ما برگزاری انتخاباتی با امنیت بالا،سالم، پرشور و با رعایت حفظ سلامت شهروندان است/هر شعبه ای اگر لازم باشد می تواند فرایند رای گیری را تا ۲ بامداد ادامه دهد

رضا نجاتی سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و همچنین رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان در نشست اعضای هیئت اجرایی و نظارت ستاد انتخابات شهرستان آبادان با قدردانی از زحمات هیئت های اجرایی و نظارت شهرستان آبادان بر برگزاری انتخابات با امنیت بالا و سالم با مشارکت  حداکثری تاکید کرد.

رضا نجاتی سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و همچنین رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان در نشست اعضای هیئت اجرایی و نظارت ستاد انتخابات شهرستان آبادان با قدردانی از زحمات هیئت های اجرایی و نظارت شهرستان آبادان بر برگزاری انتخابات با امنیت بالا و سالم با مشارکت  حداکثری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان نجاتی در این نشست  با تبریک فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: این روزها تداعی خاطرات خوب آزادسازی خرمشهر می باشد که سر فصل تمام پیروزی های رزمندگان اسلام بعد از فتح خرمشهر بود. این موضوع را می‌خواهم وصل کنم به جبهه مقاومت غزه و تمام جوانانی که با شجاعت خود افتخار کسب کردند. همچنین به تمام خانواده شهدای مقاومت در فلسطین تسلیت عرض می‌کنم. این جوانان غیور مقاومت هستند که توانسته سلاح خود را که سنگ بود را به موشک های نقطه زن تبدیل کنند تا بار دیگر قدرت مقاومت را به جهانیان ثابت سازند.

نجاتی بیان کرد: ما ثابت کردیم که مردم کشور همیشه پای صندوق رای سرنوشت خود را تعیین می کنند. این یعنی مردم سالاری دینی واقعی است. خدا را شاکر هستیم که در این نظام مقدس زندگی می کنیم.

وی ادامه داد: دو انتخاب مهم پیش رو داریم یکی از آن ملی است که بازتاب بین‌المللی خواهد داشت و دیگری محلی که موثر در سرنوشت عمرانی، خدماتی و اجتماعی شهرها روستاهای کشور است.

رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان با تشریح اصول های مهم برگزاری انتخابات گفت: یکی از اصل هایی که باید به آن توجه شود این است که انتخابات باید در روز مشخص بدون کم و کاست صورت بگیرد. تمام روند انتخابات نیز باید بر اساس قانون صورت پذیرد که تضمین دهنده سلامت انتخابات می باشد. نمی توانیم قانون را رعایت نکنیم و انتظار داشته باشیم انتخابات سالمی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: رقابت سالم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید در چارچوب اخلاق مداری صورت بگیرد و این اخلاق‌مداری باید در نزد مجریان انتخابات نیز دیده شود. زمانی  نامزدها و داوطلبین ببینند  مجریان انتخابات قوانین را به خوبی رعایت کرده اند و در چارچوب قانون اقدام می‌کنند قطعاً خود را موظف به رعایت قانون خواهند کرد.

نجاتی گفت:به منظور حفظ سلامت شهروندان، مقرر شده است،آغاز ساعت رای گیری ۷ صبح باشد و اگر شعبه‌ی  لازم دانست فرایند رای گیری طولانی شد می‌تواند بر اساس تصمیم وزیر محترم کشور تا ساعت ۲ بامداد روز بعد ادامه پیدا کند.

وی گفت: امنیت انتخابات یکی دیگر از ارکان مهم و اساسی آن است هرچند خدا را شکر می‌کنیم که شورای تامین شهرستان آبادان دارای افرادی مجرب با تجربه فهیم و دلسوز هستند و کمتر نگرانی در این بابت وجود دارد.

نجاتی افزود: با توجه به افزایش صندوق‌های  اخذ رای، قطعا اگر لازم باشد از نیروهای بسیجی و همچنین دیگر نیروهای مسلح استفاده خواهیم کرد. همیشه  نیروهای مسلح در تمامی حوادث همیار و همراه دولت بوده اند.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تاکید کرد: پیش بینی، پیشگیری و مقابله را باید سرلوحه خود قرار دهیم تا بتوانیم با ایجاد شرایط مناسب مهمترین موضوع که مشارکت حداکثری شهروندان است را به منصه  ظهور برسانیم. به قول و تاکید امام واحد رحمهالله علیه انتخابات مال ملت است و ما می بایست از آن صیانت کنیم. مردم نیز وظیفه شرعی در قبال این انتخابات خواهند داشت.

وی تاکید کرد: قطعا دشمن منتظر حضور ما است و برنامه‌ریزی خود را بر اساس میزان مشارکت مردم پیش خواهد برد.

وی در پایان گفت: در کل بیش از ۱۲ درصد به شعبه اخذ رای اضافه شده است. در حفظ سلامت شهروندان قانون اخذ اثر انگشت را نیز  حذف شده است. همچنین حق الزحمه اعضای شعب اخذ رأی سه برابر شده است. تاکید داریم که نیروهای  خدماتی و خادمین مساجد در شعب اخذ را نیز جزء اعضای شعب اخذ رای لحاظ گردند و اسامی آنها نیز ثبت گردد.

۴۹۳