در راستای همیاری شیوخ طوایف و عشایر آبادان مبنی بر مراقبت از پایداری وضعیت نارنجی و نیل به سمت وضعیت زرد

فرماندار ویژه آبادان با تک تک شیوخ و روسای عشایر مکاتبه کرد

در راستای همیاری شیوخ طوایف و عشایر آبادان مبنی بر مراقبت از پایداری وضعیت نارنجی و نیل به سمت وضعیت زرد شهرستان آبادان، سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان به صورت اختصاصی با شیوخ طوایف و عشایر آبادان مکاتبه کرد.

در راستای همیاری شیوخ طوایف و عشایر آبادان مبنی بر مراقبت از پایداری وضعیت نارنجی و نیل به سمت وضعیت زرد شهرستان آبادان، سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان به صورت اختصاصی با شیوخ طوایف و عشایر آبادان مکاتبه کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان این اقدام در جهت همیاری شیوخ در ایام عید سعید فطر در راستای جلوگیری از انجام دید و بازدید و ایجاد تجمع های مناسبتی در این ایام صورت گرفته است.

در بخشی از این نامه با اشاره به نقش پر رنگ سران طوایف و عشایر منطقه در انسجام و ثبات همه جانبه امورات جاری منطقه، آمده است:

   بر هیچ کس پوشیده نیست که عشایر غیور و ولایتمدار عرب با آگاهی و ایمان راسخ به سرنوشت انقلاب و نظام و مملکت اسلامی همواره نقش بی بدیلی  را در صحنه های مختلف اجتماعی رقم زده اند،ایستادگی دلاورانه در ۸ سال جنگ تحمیلی و تقدیم شهدای زیاد در دفاع مقدس و حضور پررنگ وتاٌثیر گذاردر دیگر صحنه ها بارزترین مشارکت در سرنوشت مملکت خود می باشد بدون شک نقش رؤسا و شیوخ محترم عرب درایجاد انسجام و وحدت بی بدیل است.

فرماندار ویژه آبادان در ادامه ی این مکتوب با تشریح وضعیت بیماری کرونا در آبادان افزود:

اکنون که ویروس منحوس کرونا خانواده های زیادی از همشهریان مان را عزادار نموده است و بیمارستانها مملو از مبتلایان به این ویروس گردیده است و هرلحظه شاهد مرگ عزیزان بیشتری هستیم به حول قوه الهی و با تلاش وافر و شبانه روزی و انسجام و وحدت اخیراٌ توانستیم آبادان قهرمان را از وضعیت قرمز خارج کنیم که پایداری این وضعیت نیاز به مراقبت جدی دارد. ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان باید گفت وضعیت نارنجی در آبادان بسیار شکننده وناپایدار است. نادیده گرفتن پروتکلهای بهداشتی یقیناً ما را به وضعیت قرمز باز می گرداند.

موسوی در ادامه ی این نامه ضمن تبریک عید سعید فطر، نکاتی را به این شرح یادآور شد:
نگران این امر هستیم که با دید و بازدید های مرسوم عید سعید فطر شهرستان آبادان در پیک جدید قرار گیرد و بار دیگر شاهد هجوم به بیمارستان ها و مجالس عزا و دفن عزیزانمان باشیم.
لذا انتظار دارد به صورت منسجم و یکپارچه ترتیبی اتخاذ شود که این رسم دیرینه و ارزشمند استثنائاً انجام نشود و ضرورت دارد همکاری وهماهنگی لازم ایجاد شود تا:
۱-به مناسبت عید سعید فطر هیچگونه دید و بازدیدی در سطح عشیره انجام نشود.
۲- با نصب بنر در محل های مناسب و تبریک عید به اعضای محترم عشیره هماهنگی شود که از طریق تلفن و پیام عرض تبریک انجام شود و بر این موضوع نظارت گردد.
۳- تا خروج از وضعیت نارنجی اجازه هیچگونه تجمع و تردد عمومی در اماکن عمومی و آرامستانها و زیارتگاه ها داده نشود. و تشییع و تدفین عزیزان صرفاً با حضور حداکثر ۱۰ نفر از بستگان و بدون تیراندازی و صرفاً بین ساعت ۶ تا ۷ صبح صورت پذیرد.
۴- بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده مستمر از ماسک تأکید گردد.
ضمن تشکر و قدردانی از همکاری صمیمانه و مسئولانه روسای محترم عشایر  ان شاالله این اقدامات  هر چه سریعتر باعث قطع زنجیره این ویروس منحوس در شهرستان آبادان گردد و آرزو می کنیم به زودی با شکست این ویروس همه عزیزان زندگی عادی خود را به سلامت و شادی در کنار عزیزانشان ادامه دهند.

۱۹۹