فرماندار ويژه آبادان:

برخی ها زحمات ستاد مقابله با کرونا را به باد ندهند/برای رفع این وضعیت نگران کننده همه باید تلاش کنیم

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار با تبريک حلول ماه مبارك رمضان و آرزوی بهره برداری لازم از اين ماه پر فيض و بركت گفت: توجه داشته باشيم كه آبادان قهرمان گرفتار وضعيت قرمز كروناست. همه باید تلاش کنیم که این وضعیت نگران کننده را رفع کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، وی گفت:وضعیت قرمز یعنی اینکه همه کسانی که اصول آن را نادیده به بگیرند یقینا هم در خطرند وهم خطر را متوجه دیگر شهروندان خواهند کرد. از این رو برخی ها نباید زحمات مردم و ستاد مقابله با کرونا را به باد بدهند.
یقینا بعد از گرفتاری خانواده و همشهریانمان به ویروس مرگبار کرونا پشیمانی دیگر سودی نخواهد داشت.

موسوی اظهار داشت:اگر اتحادیه ها،اصناف،مجتمع ها، پاساژها و اماکن مکررا تحت فشار و توصیه ها و نظارت بر رعایت پروتکلها قرار می گیرند، هدف ما فقط تامین و حفظ سلامتی مردم شریف آبادان عزیز است و لاغیر.
ما هیچ راهی نداریم جز اینکه با همکاری گسترده تلاش کنیم از این وضعیت خطرناک خارج شویم.

فرماندار ویژه آبادان گفت:اگر همکاری اصولی توسط همه آحاد مردم شریف آبادان صورت نگیرد ما هم اجبارا مکلف به تمدید محدودیتها هستیم.
برای خروج از این وضعیت راهی جز تعطیلی مطلق گروههای ٢ و ٣ و۴ نیست و تا خروج از وضعیت قرمز مصمم هستیم همه این گروهها را صد در صد تعطیل کنیم. خواهش میکنیم این گروهها مقاومت نکنند.
فعالیت این گروههای شغلی در آبادان کاملا غیر قانونی است.
همه نظارتها منبعد متوجه کنترل این گروههای شغلی است که قاعدتا نباید فعالیتی داشته باشند. اجازه ندهند ما همه وقتمان را در کنترل روزانه و مستمر آنها سپری کنیم.

وی ادامه داد:شهروندان فهیم ما میدانند اگر برخوردی با اتحادیه یا صنفی می شود صرفا بدلیل عدم تمکین مقررات توسط آن واحد صنفی متخلف است.
در گروه اول هم برخی از واحدها تخلفاتی دارند که بدون تعارف با آنها برخورد میشود هر واحد صنفی پلمپ شود تا پایان وضعیت قرمز فک نخواهد شد.
رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان آبادان تصریح کرد:برخی سلامت مردم را به سخره گرفته اند و پیوسته مشکلات خود را مطرح و بهانه میکنند. متاسفانه این قبیل همشهریان حتی نیم نگاهی به خطرات جانی همشهریانشان ندارند.
مطمئنا قاطبه جامعه از اینها هرگز حمایت نمیکنند. چون عزادار شدن خانواده های مصیبت دیده حاصل رفتار کسانی هستند که نان خود را بر جان خود و دیگران ارجح تر میدانند.
هر فرد آبادانی باید بداند و میداند که در مقابل وضعیت قرمز تکالیفی دارد و باید آنها را انجام بدهد همه باید به تکالیف خود عمل کنند
فرماندار ویژه آبادان تاکید کرد:شهرداریها پارکها را غرق در آب کنند حتی اگر به فضای سبز لطمه وارد شود.
روشنایی محل تجمعات باید خاموش باشد پلیس موظف به ایجاد نظم و امنیت مناطق خاموش از برق است اجرائیات شهرداری و حراست شهرداری باید در کف این قبیل اماکن باشند و کنترل کنند. تعزیرات بدون چشم پوشی واحدهای صنفی متخلف را پلمپ کند هیچ مراسم عروسی، و عزایی و هر مناسبتی بالاتر از ١۵ نفر نباید شکل بگیرد. بومیها حق خروج از آبادان را ندارند و غیر بومیها به شهر قرمز وارد نشوند. آرامستانها کاملا مسدود شوند. همه خودروهای کنار اماکن و پارکها باید اعمال قانون شوند. دفن اموات فقط بین ساعت ۶ تا ٧ صبح و با حضور فقط حداکثر ١۵ نفر و با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شود. ضد عفونی مناطق بصورت مستمر انجام شود.

وی تاکید کرد:مردم عزیز ما با ماموران بسیجی طرح شهید سلیمانی که سفیران سلامتند همکاری بهتری داشته باشند. از توزیع بسته های معیشتی و ماسک و دیگر اقلام توسط امام جمعه ساعی و محترم آبادان و فرمانده عزیز ناحیه مقاومت بسیج قدردانی میکنم از همه شرکتهایی که بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا بسته های معیشتی و ماسک و دیگر ملزومات طرح شهید سلیمانی را تامین نمودند قدر دانی میکنم به شرکتهای مستقر در آبادان که تاکنون همکاری نداشتند برای آخرین بار تذکر میدهم مسئولیتهای اجتماعی خود را در قبال مردم مقاوم آبادان انجام دهند از مسئولین محترم ناجا که زحمات زیادی را متحمل شده اند میخواهم افراد قانون شکن را فورا شناسایی و به دادسرا معرفی نمایند. از مقامات محترم قضایی، ریاست عزیز و محترم دادگستری و دادستان ساعی و همیشه در صحنه میخواهم با متخلفین خارج از نوبت برخورد قضایی مناسب داشته باشند از ادارات و سازمانها و دستگاههای اجرایی میخواهم تمام دستورالعملهای ستاد کرونا را سرلوحه کارشان قرار دهند و تکالیف قانونی خود را به بهترین وجه ممکن انجام دهند. از همه علما،اساتید حوزه و دانشگاه،دانشجویان و طلاب عزیز ، کادر درمانی و پرستاران و اعضای بیمارستانها و دانشکده پزشکی، بسیجیان و جهادگران،فرهنگیان، هنرمندان،رسانه ملی و اصحاب شریف رسانه های رسمی و مجازی و غیر مجازی،دهیاران و اعضای شوراهای شهر و روستا، نیروهای مسلح نظامی و انتظامی، کارمندان و کارگران ، بانوان و آقایان، اصناف و بازاریان ضمن تشکر و قدردانی از همه تلاشها و زحماتشان در مقابله با ویروس کرونا، صمیمانه درخواست میکنم با برنامه ریزی اصولی ضمن رعایت فاصله اجتماعی خود و خانواده های محترمشان، از مجریان طرح حمایت نمایند و با امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه تذکر تاکیدی بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را پیوسته دردستور کار قرار دهند و متخلفین را به متولیان امر معرفی کنند.
ما هیچ راهی جز برنامه ریزی برای خروج از وضعیت قرمز نداریم.

۱۱۹