با دستور رئیس ستاد کرونا شهرستان آبادان

روشنایی پارک‌ها و بوستانهای آبادان قطع شد/موسوی:اجرای مصوبات ستاد کرونای مستلزم هم افزایی بین ناجا و شهرداری است

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان ظهر امروز در نشست داخلی ستاد مقابله با کرونا بر تاثیر هم افزایی بین شهرداری و نیروی انتظامی در اجرای برخی از مصوبات مهم ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان موسوی در این نشست ضمن تبریک سال نو، گفت:قدردان زحمات تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان در طول سال گذشته در خصوص مقابله با کرونا هستیم. همه عزیزان تا آنجایی که توانستند پای کار بودند و به ستاد مقابله با کرونا کمک کردند. به هر حال وضعیت این بحران کمی فرسایشی شده است و مستلزم این است که بتوانیم با استمرار اقدامات و بازسازی خود و کنترل اوضاع علاوه بر حفاظت از تامین معیشت مردم نسبت به حفظ سلامتی آنها به عنوان اولین و مهمترین اصل و هدف این ستاد مسئول باشیم.

وی تاکید کرد: از ناحیه مقاومت بسیج آبادان، نیروی انتظامی و همچنین شهرداری آبادان برای اقدات اخیر قدردانی می کنم. اما باید توجه داشت که هر چقدر بین نیروی انتظامی و شهرداری هم افزایی بیشتری وجود داشته باشد بهتر می‌توانیم مصوبات ستاد مقابله با کرونا را اجرایی کنیم. برای مثال در خصوص خاموشی پارکها و بوستان ها نیروی انتظامی می‌تواند در کنار شهرداری مسائل امنیتی حفاظت از تجهیزات و تاسیسات شهرداری را پشتیبانی کند. همچنین برای برای جلوگیری از ایجاد تجمع در بازارهای جمعه و بازار ساحلی پل مدن می بایست شهرداری بیش از پیش در این خصوص کوشا باشد.
فرماندار ویژه آبادان گفت :از امشب با تاکید بیشتر نسبت به خاموشی پارک ها و بوستان ها اقدام خواهیم کرد. برخی شهروندان نیز به این مسئله اهمیت نمی دهند و در پارک‌های خاموش اسکان پیدا می کنند. تمام خودروهایی که در حاشیه پارمها و بوستان‌ها پارک باشند قطعا جریمه می شوند. از تمام نیروهای عملیاتی ستاد مقابله با کرونا می‌خواهم با پشتیبانی یکدیگر علاوه بر رعایت اصل احترام به شهروندان جلوی تجمع در پارک ها و بوستان ها، بازار جمعه و بازار ساحلی پل مدن را بگیرند.
وی همچنین تاکید کرد: جمع آوری وانت های حمل میوه و تره بار حدفاصل پل کابلی امام رضا تا ایستگاه ۷ کوی قدس می بایست به صورت جدی در دستور کار شهرداری، ناجا و پلیس راهور باشد و این خودروها می بایست در مکانی که توسط شهرداری تعیین شده است برای امرار معاش نقل مکان کنند تا بار ترافیکی از این مسیر برداشته شود.

فرماندار ویژه از اتاق اصناف خواست در ورودی پاساژها و مراکز خرید حتماً از تردد افراد بدون ماسک جلوگیری کرده و موارد ضدعفونی را در این اماکن را مدنظر قرار دهند. وی گفت: روسای اتحادیه ها می بایست بیش از پیش نسبت به کنترل واحدهای صنفی خود از نظر رعایت پروتکلهای بهداشتی و ایجاد فاصله فیزیکی مناسب و همچنین زدن‌ماسک در محل کسب و کار هم برای فروشنده و هم برای مشتری انجام وظیفه کنند.

وی تصریح کرد: همچنان ورودی و خروجی های جاده های ماهشهر به آبادان و اهواز به آبادان در حال کنترل است و تمام سعی ما بر این است که جلوی وارد شدن خودروهای غیر بومی و خارج شدن خودروهای بومی از سطح شهرستان را بگیریم. امیدواریم که شرایط را بتوانیم به گونه‌ای رقم بزنیم که با همکاری مردم این پیک خطرناک کرونا را نیز پشت سر بگذاریم.

۱۰۸