در محل فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد :

نشست شورای ترافیک

پیرو دعوت به عمل آمده جلسه شورای ترافیک شهرستان آبادان با موضوع اتخاذ تمهیدات لازم جهت ایام پایان سال و ایام نوروزی به ریاست محمد طاهری معاون عمرانی فرمانداری ویژه ابادان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این جلسه پس از ارایه گزارش توسط اعضا از اقدامات به عمل آمده و برنامه های آتی مواردی به تصویب رسید که اهم مصوبات به صورت خلاصه به شرح ذیل می باشد:
مقرر گردید شهرداریهای آبادان -اروندکنار و چوئبده در محدوده شهری و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی در حوزه برون شهری و با هماهنگی پلیس راه و راهور در محدوده خدماتی خود نسبت به انجام تمهیدات ترافیکی به شرح ذیل تا قبل از پایان سال تسریع نمایند: اهم فعالیت های اجرایی شامل: ترمیم سرعت گیرهای شکسته رنگ امیزی و نمایان سازی – راه اندازی چراغ های راهنمایی و رانندگی و چشمک زن ها- نصب یا ترمیم و شستشو علایم عمودی و افقی- تجدید و نمایان سازی خط کشی های معابر و تقاطع های شهری و جاده های منتهی به شهرستان – لکه گیری معابر شهری خصوصا معابر اصلی و پر خطر و همچنین جاده های منتهی به شهرستان- ترمیم پل های ایستگاه ۷ ایستگاه ۱۲و کریمی- اصلاح و پاکسازی ورودی شهرها و شستشو و نصب تابلوهای هدایت مسیر-
اماده سازی پارکینگ های عمومی سطح شهر و نصب تابلوهای راهنما و جهت نما. تعیین دو پارکینگ موقت عمومی.
آماده سازی تعمیر و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوسرانی وتاکسیرانی)
رفع نواقص روشنایی در معابر شهری و جاده های منتهی به شهرستان
وآماده سازی جایگاههای cng
از سایر موارد مصوب جهت تمهیدات نوروزی بود.
در ادامه و پیرو مصوبات قبلی مقرر گردید شرکتهای مستقر در حوزه شهری شامل پالایشگاه . شرکت پخش . پتروشمی . فاز ۲ . ایرانول . پاسارگاد و فرودگاه براساس برنامه اجرایی ارایه شده قبلی در انجام همکاری در حوزه ترافیک با شهرداری ابادان تسریع نمایند.
در خصوص جاده حادثه خیز قفاص و در جهت رفع مشکل حقوقی جاده مذکور مقرر شد جلسه ای در سازمان منطقه ازاد اروند با حضور اعضای اصلی تشکیل و تعیین تکلیف گردد.
احداث پارک حاشیه ای در بلوار شهید یاسینی و اصلاح جداول تک لبه بلوار سرداران شهید از سایر مصوبات در جلسه بود. در راستای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک مقرر گردید با هماهنگی پلیس راهور پیامهای ترافیکی به صورت مستمر از طریق صدا و سیمای مرکز ابادان پخش و همچنین بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی شهرها توسط شهرداریها نصب گردد.
بازنگری در مسیر های فرعی ورودی به و خروجی از خیابان امیر کبیر نیز از دیگر مصوبات شورای ترافیک شهرستان آبادان بود.

۲۴۲