فرماندار ویژه آبادان خبر داد:

بازگشت تعطیلی ها و نوبت‌کاریهای ادارات و شرکتها/مدارس و دانشگاهها فقط بصورت مجازی فعالیت خواهند کرد/پذیرش مهمان نخواهیم داشت، هموطنان فکر سفر به آبادان نداشته باشند /+ فهرست گروه‌های شغلی مجاز به فعالیت

با توجه به تغییر وضعیت شهرستان آبادان به قرمز، فرماندار ويژه آبادان جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی را  تشريح كرد. سید زین العابدین موسوی در این باره گفت: مطابق با وضعیت قرمز یک‌سوم كاركنان ادارات و نیروهای ستادی شرکت‌ها در محل کار حضور می‌یابند و بقیه به صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند. این مصوبه شامل همه ادارات به جز ادارات و سازمان‌های ضروری است.ساعت فعالیت ادارات ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تعيين می گردد.

 

با توجه به تغییر وضعیت شهرستان آبادان به قرمز، فرماندار ویژه آبادان جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی را  تشریح کرد.

سید زین العابدین موسوی در این باره گفت: مطابق با وضعیت قرمز یک‌سوم کارکنان ادارات و نیروهای ستادی شرکت‌ها در محل کار حضور می‌یابند و بقیه به صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند. این مصوبه شامل همه ادارات به جز ادارات و سازمان‌های ضروری است.ساعت فعالیت ادارات ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تعیین می گردد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان موسوی گفت: در آبادان تنها مشاغل گروه یک اجازه فعالیت دارند. تردد نیز از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ممنوع است. ضمنا تردد ناموجه خودروهای با پلاک غیربومی در آبادان  ممنوع است و در صورت مشاهده اینگونه خودروها ، ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.هیچگونه پذیرش مسافر و مهمان را نخواهیم داشت. هموطنان عزیز بفکر سفر به آبادان نباشند.
وی افزود: مدارس، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، آموزشگاه‌های خصوصی و دانشگاه‌ها  تعطیل و فعالیت فقط به صورت مجازی خواهد بود.همچنین فعالیت  تمامی زمین‌های ورزشی و باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، استخرها ممنوع می باشند. فقط تیم‌هایی که درگیر مسابقات کشوری و استانی هستند، آن هم با نظارت ستاد مقابله با کرونا اجازه فعالیت دارند.

موسوی با اشاره به تعطیلی آرامستان‌ها، تصریح کرد: اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا که مستلزم تجمع هستند، هرگز تا اطلاع ثانوی داده نخواهد شد. این مصوبات برای همه ادارات و بخش ستادی شرکت‌ها لازم‌الاجرا است و در غیر این صورت، برابر قانون برخورد خواهد شد.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان آبادان اشاره کرد: دستورالعمل وضعیت قرمز کاملا در آبادان از فردا عملیاتی می شود و ستاد کرونا از این لحظه جلسات هماهنگی خود را در فرمانداری برگزار می کند. از مردم شریف شهرستان آبادان می خواهم با تمام توان همکاری داشته باشند تا وضعیت کنترل گردد.برپایی هرگونه همایش، تجمع، گردهمایی بدون مجوز از دانشکده علوم پزشکی نیز ممنوع است.
موسوی از تمام دستگاههای حاکمیت، دولتی،عمومی،خصوصی خواست با تمام توان دستورالعمل وضعیت قرمز را اجرا کنند.

گروه‌های شغلی ۱ که از سوی ستاد مقابله با کرونای استان  در وضعیت قرمز مجاز به فعالیت هستند به شرح ذیل می باشند.

فروشگاههای زنجیره ای مایحتاج مردم / نانوایی(تولیدفراورده های نانوایی)/ مراکز بهداشتی درمانی دولتی و خصوصی / داروخانه ها / مراکز و فروشگاههای دامپزشکی/ سوپر مارکتها/ میوه فروشی ها و سبزی فروشی ها / میادین میوه و تره بار / مراکز تولید نگهداری توزیع و فروش محصولات پروتئینی نظیر کشتارگاه ها / سردخانه ها / قصابی ها / مرغ فروشی و ماهی فروشی / جایگاههای سوخت / لبنیات فروشی / تولید و عرضه فراورده های لبنی / مراکز تأمین آمبولانس دولتی و خصوصی / مراکز تهیه غذای صرفا بیرون بر(مطابق جدول پیوست خبر) / پخش دارو و مواد غذایی / محلهای نگهداری سالمندان ، معلولین و آسایشگاهها / مراکز صنعتی و معدنی ، کشاورزی شیلات و حمل و نقل بار آنها و خدمات وابسته شامل کلیه واحدهای تولیدی صنعتی / مراکز تامین برق ،گاز، بخار و تهویه هوا ، آبرسانی ، مدیریت پسماند ، فاضلاب و فعالیتهای تصفیه ، ادارات و مراکز امنیتی، امدادی، ضروری و استراتژیک ؛ فروشگاههای لوازم قطعات یدکی ، لوازم یدکی دستگهای صوتی و تصویری ، لوازم یدکی ماشین آلات کشاورزی ، لوازم یدکی و ملزومات ماشین آلات صنعتی و بازرگانی ، لوازم یدکی تهویه مطبوع ؛ لوازم یدکی موتور پمپ ، خرده فروشی لوازم اصلی و یدکی اتومبیل ، فروش لوازم یدکی موتورهای متحرکه بنزینی و گازوئیلی، فروش لوازم یدکی وسائل نقلیه به صورت عمده ، مصالح فروشی ، آهن فروشی ، جوشکاری ، تراشکاری ، نجاری و فعالیت های مشابه ، تعمیرات لوازم خانگی منزل ، اتومبیل ، موبایل و مشاغل مشابه ، چاپخانه ها ، حمل و نقل عمومی دورن شهری و خدمات اپراتورهای ارتباطی و خدمات الکترونیک و فعالیت های پستی.

*فهرست تکمیلی مشاغل گروه یک، در قالب جداول تصویری به پیوست خبر الصاق شده است.

نویسنده خبر :محسن سیف

۱۹۱۵