فرماندار ویژه آبادان در جریان سفر معاون اول رئیس جمهور به آبادان مطرح کرد:

آبادان و خرمشهر برای ساماندهی فاضلاب به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/آبادان و خرمشهر هنوز زخم خورده از جنگ هستند

فرماندار ویژه آبادان  از نیاز ۵ هزارمیلیارد تومانی آبادان و خرمشهر برای اصلاح و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب خبرداد و گفت: خوشبختانه هفته گذشته هیات دولت ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای رفع بخشی از مشکلات شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر تخصیص داده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، سید زین العابدین موسوی صبح امروز در آئین افتتاح سالن اروند فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان که با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید اظهار کرد: شهرهای آبادان و خرمشهر پس از گذشت ۳۲ سال همچنان بار سنگین زیرساخت های زخم خورده از جنگ تحمیلی را به دوش می کشند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان به مشکلات اساسی شبکه فاضلاب دو شهرستان آبادان و خرمشهر اشاره کرد و افزود: برای رفع مشکل شبکه فرسوده این ۲ شهر نیاز به پنج هزار تومان اعتبار نیاز است، خوشبختانه هفته گذشته هیات دولت ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای رفع بخشی از مشکلات شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر تخصیص داده است.

وی با بیان اینکه تا سال ۹۲ هیچ اقدام اساسی در این حوزه توسط دولت ها صورت نگرفته است، تصریح کرد: در دولت تدبیر امید این اعتبارات خوبی اختصاص یافت که پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه های فاضلاب در آبادان به ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسید که امیدواریم بزودی شاهد افتتاح آن باشیم.

موسوی به افتتاح سالن اروند فرودگاه آبادان نیز اشاره کرد و ابراز داشت: این طرح با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند به بهره برداری رسید تا برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید شاهد نوین ترین سالن هواپیمایی در جنوب غرب کشور باشیم.

۸۹