درمراسم تجليل از پيشكسوتان دفاع مقدس در آبادان:

سردار خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا: شجاعت،شهامت و ایثارگری رزمندگان ٨ سال دفاع مقدس الگوی مظلومین در جبهه مقاومت است/اکنون پیشکسوتان دفاع مقدس طلایه داران مدیریت جهادی اند

همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در حالی امروز صبح در تالار اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد که فرمانده قرارگاه کربلا سپاه ناحیه خوزستان از تاثیر مدیران جهادی بر کنترل مدیریت بحران‌ها سخن گفت.سردار خادم سید الشهدا همچنین از مدیریت جهادی سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در کنترل تهدید سیل خوزستان و همراهی وی با سردار شهید قاسم سلیمانی در جهت شناساندن نقاط آسیب پذیر در مقابل سیل، تمجید و تقدیر کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان وی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان، گفت:دفاع مقدس الگوی مقاومت در برابر استکبار و مورد تاسی همه مظلومان در اقصی نقاط عالم است.
رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس اکنون همان مدیران جهادی اند که در بحرانهای مختلف اوضاع را مدیریت میکنند و در کنار مردمند.

سردار خادم سید الشهدا تصریح کرد:برای رزمندگان اسلام دفاع مقدس زمان و مکان نمی شناسد و بعد از دفاع مقدس در صحنه های مختلف مسئولانه حضور دارند.
سردار خادم سیدالشهدا در بُرشی کوتاه به بحران سیل دوسال پیش و با اشاره به حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بحران سیل آبادان، افزود: تمام مقصد سیلابها متوجه آبادان بود و بیشتر سیل بندها در آبادان ساخته شد. دکتر موسوی فرماندار جهادی و پیشکسوت دفاع مقدس، فرماندهی عملیات کنترل سیل در آبادان را به عهده داشت. او در کنار شهید حاج قاسم سلیمانی در بازدیدهای میدانی گسترده در آبادان عالی عمل کرد و به همراه حاج قاسم با حضور میدانی در جاده قفاص، جاده آبادان ماهشهر ،و اقصی نقاط شهرستان آبادان و شادگان هرچه نیاز آبادان بود را در حضور بنده به حاج قاسم گفت. متعاقب آن شهید سلیمانی بلافاصله دستور داد با استفاده از ادوات مکانیکی نظامی و حضور با ظرفیت بالای سپاه قدس ، دریایی از سیل از طریق کالورتهای جاده آبادان ماهشهر بجای ورود به آبادان روانه خلیج همیشه فارس شود. در آن چند روز تمام مقصد سیل به آدرس آبادان مقاوم بود و حاج قاسم با علاقمندی وافر همراه با ابو مهدی مهندس در کنار نیروهای جهادی آبادان ماندند و رزمندگان آبادانی لحظه ای وی را تنها نگذاشتند. پس اینجا هم پیشکسوتان دفاع مقدس بودند که نگذاشتند قطره ای از سیل به آبادان نفوذ کند.
سردار خادم سیدالشهدا در پایان با اشاره به ظرفیت های بکر کشاورزی در آبادان گفت: این شهر مهد تولید کشاورزی و خرماست. زمانی در آبادان کامیون های مرکبات و انگور از همین شلهه ها صادر می شد. پیشکسوتان دفاع مقدس در کنار دولت می‌توانند این سرزمین مستعد را شکوفا و کشاورزی و نخلداری و صیفی جات آبادان را به حال مناسبتری برگردانند.

 

نویسنده خبر:محسن سیف

عکس:محمد بن رشیدی

۶۸