فرماندار ویژه آبادان آغاز هفته ی دفاع مقدس را تبریک گفت

موسوی:یادمان حماسه‌ های آبادان باید ثبت ملی و در تقویم درج شود

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان با تبریک فرا رسیدن هفته ی دفاع مقدس، ضمن ارج گذاری به فداکاری‌ها و ایثارگریهای مدافعین ایران اسلامی، گفت: یادمان حماسه های آبادان علاوه در تاریخ 5 مهر که سالروز شکست حصر آبادان است، باید در تاریخ های 2 مهر، 7 مهر و 9 آبان نیز ثبت ملی و در تقویم رسمی کشور آورده شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، وی از خرمشهر و آبادان به عنوان قلب تپنده ی ۸ سال دفاع مقدس یاد کرد و گفت:وقتی از آبادان اسم بر زبان می آوریم تنها چیزی که استشمام می شود بوی خون و باروت و شهادت است و تنها چیزی که در یاد انسان متبلور می گردد روحیه ی شهادت طلبی و از جان گذشتگی مردان و زنانی است که به فرموده ی امام راحل (ره) دین خود را به اسلام ادا کردند.
وی گفت:اینک که در آستانه ی چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس قرار داریم، باید اذعان کنیم که پاسخ مطالبات مانده از جنگ ۸ ساله مردم آبادان را نتوانستیم بدهیم یا لااقل در سطح قابل قبولی قابل مشاهده نیست. محرومیت‌ها و کمبودهای این شهر به گونه ای است که نگاه ویژه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی را می طلبد.
این پیشکسوت جنگ تحمیلی، بیان داشت:برای این خطه هر روز آن رشادت و حماسه بوده است. اما باید همگان بدانند که نقاط عطفی تاریخ جنگ در آبادان داشته است که شاید به نوعی مورد غفلت و بی مهری قرار گرفته است. ۲ مهر سالروز بمباران ساختمان آموزش و پرورش و شهادت ریاست فقید این اداره و کارکنان آن، ۷ مهر سالروز بمباران پالایشگاه و شهادت عده‌ی زیادی از آتش نشانان(روز آتش نشان) و ۹ آبادان که حماسه بزرگ ذوالفقاری و رشادت دریاقلی سورانی و مردم غیور آبادان را در دل خود دارد، از تاریخهایی می باشد که در کنار روز بزرگ ۵ مهر شکست حصر آبادان باید در یادها و اذهان عموم ملت ایران قرار گیرد.
موسوی در پایان ضمن تبریک مجدد فرا رسیدن هفته ی دفاع مقدس گفت:امیدوارم تمام پیشکسوتان و جانبازان دفاع مقدس در صحت و سلامت و روح تمام شهدای دفاع مقدس نیز قرین رحمت الهی باشد.انشالله روزی فرا برسد که لباس محرومیت را از تن آبادان عزیز برهانیم.

 

نویسنده خبر :محسن سیف

۴۹