آخرین خبر از باشگاه صنعت نفت آبادان:

تشکیل جلسه نفتی ها با فرماندار ویژه آبادان و نماینده ی مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی/ تصمیم قطعی نفتیها  به ابقای هیئت مدیره باشگاه/ بررسی جدی پیشنهادات تامین بودجه صنعت/ مساعدت مالی اسپانسری منطقه آزاد از باشگاه صنعت نفت/ بررسی نامه مهم فرماندار آبادان در جلسه دیروز شورای تامین استان/لزوم رفع مشکلات صنعت نفت توسط سهامداران نفتی و مساعدت جدی پالایشگاه آبادان به تیم فوتبال صنعت نفت/تعیین سرمربی تیم صنعت نفت ظرف ۴۸ ساعت آینده

ظهر دیروز سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان در حالی در جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد وزارت نفت و جلیل مختار در تهران دیدار کرد که وی از راه زمینی خود را به تهران رساند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست طولانی مواردی چون تامین  بودجه باشگاه در دو فاز کوتاه مدت و میان مدت، تاکید نفتی ها بر ابقاء هیئت مدیره فعلی باشگاه صنعت نفت ، ایجاد منابع درآمدی جدید و دائم برای باشگاه و پرداختهای سازمان منطقه آزاد اروند و لزوم حمایت استانی از صنعت نفت آبادان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این جلسه موسوی تاکید کرد: بنده در مسایل فنی و هیئت مدیره باشگاه اصلا نه دخالتی میکنم و نه مجاز به دخالت. ولی تاکید میکنم در این فصل و با این اوضاع صنعت نفت به هیئت مدیره قوی و برنامه ریز نیاز دارد و شما باید آنها را تضمین کنید.
وی تاکید کرد: مهم برای ما این است که وزارت نفت واقف به این امر باشد که مطابق اساسنامه هیچ سازمان یا شخصی جز نفت و سهامداران انتصابی نفت در باشگاه مسئولیت ندارند پس باید مسئولیت باشگاه را بپذیرند و وظایفشان را انجام دهند. تعیین هیئت مدیره هم در اختیار آنهاست  چون نفت رئیس مجمع باشگاه است. لذا ما دخالتی در هیئت مدیره نداریم، اما انتظارمان تعیین هیئت مدیره ای در حد نام تیم صنعت نفت آبادان است که نظم در آبادان به مخاطره نیفتد.

پس از بررسی ده مورد پیشنهادی نفتی ها در خصوص بودجه، فرماندار آبادان اکثر موارد را نتیجه بخش ندانست و تاکید کرد: ما نیاز به تصمیم فوری  و تامین بودجه واضح داریم و موارد گفته شده در میان مدت می تواند راستی آزمایی شود، اما آنها را به عنوان نتیجه نهایی جلسه نمی پذیرم. چون معتقدم مشکلات باشگاه را حل نمی‌کنند.
در این نشست نهایتا مقرر شد پالایش و پخش مطابق اساسنامه وظایف و مسئولیتهای خود را منبعد به درستی انجام دهد. موسوی و مختار در طول جلسه با استاندار خوزستان و مدیر عامل و برخی اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تلفنی نیز بارها مذاکره کردند.
موسوی تاکید کرد: سهامداران باشگاه باید بدانند منطقه آزاد قانونا مسئولیتی در تامین بودجه ندارند اما تاکید میکنم از بعد حمایت اجتماعی سازمان منطقه آزاد قرارداد اسپانسری خود را تمدید و تجدید نماید و حداکثر مساعدت مالی را به هر ترتیب از صنعت نفت داشته باشد.
در این جلسه جلیل مختار در تماسی مجدد از استاندار خوزستان خواست ظرف همانروز مشکلات صنعت را در جلسه شورای تامین مطرح کند و استاندار خوزستان نیز تاکید کرد  یکی از محورهای جلسه امروز شورای تامین استان بررسی نامه فرماندار در خصوص نگرانیهای او در فصل جاری است.

تامین بخشی از بودجه از طریق اسپانسری منطقه آزاد و بخشی از طریق ایجاد ظرفیت قانونی در شورای تامین استان توسط پالایشگاه آبادان و عودت  ۵۰ میلیارد ریال واریزی قبلی پالایشگاه به حساب تربیت بدنی استان و مواردی دیگر مهمترین نتایج حاصله این جلسه بوده است. دستور فوری و ابلاغ نفت به هیات مدیره در تاکید بر شروع فعالیتهای تیم صنعت از امروز و به صورت ضرب الاجلی از تصمیمات دیگر نفتی ها بود.
شایان ذکر است از باشگاه صنعت نفت آبادان خبر می‌رسد که ظرف ۴۸ ساعت آینده تکلیف انتخاب سرمربی صنعت نفت آبادان نیز مشخص می گردد.
نکته قابل توجه از جلسه روز گذشته سفر شخصی فرماندار ویژه آبادان از آبادان به تهران با خودرو بود. با توجه به اینکه تمامی پروازها از آبادان یا اهواز به سمت تهران بسته بود،  فرماندار آبادان تنها و شخصاً رانندگی نمود و خود را به تهران رساند.

نویسنده خبر:محسن سیف

۹۷