ستاد مقابله با کرونا شهرستان آبادان تشکیل جلسه داد:

بازگشت نسبی محدودیت‌ها طبق دستور العمل های کشوری/سختگیری و نظارت در فعالیت بازار/ادامه روند گند زدایی توسط شهرداریها/ممنوعیت بر پایی موکب در شلمچه و در سطح شهر/فعالیت غیر حضوری مراکز آموزشی

ستاد مقابله با کرونا در شهرستان آبادان در حالی به ریاست محمد طاهری معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان و جانشین فرماندار در ستاد تشکیل جلسه داد، که مقرر شد با توجه به وضعیت قرمز شهرستان آبادان برخی از محدودیت ها و سختگیری ها به صورت نسبی مطابق با دستورالعمل های کشوری به دستگاه‌های متولی در سطح شهرستان آبادان برای اجرا ابلاغ شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان  طاهری در این نشست اعلام کرد: مجموعه ی ستاد مقابله با کرونای  شهرستان آبادان با همکاری تمامی ارکان  اجرایی خود در مرحله اول شیوع بیماری موفق عمل کرد. این در حالی بود که برخی از ایام تعداد مبتلایان  تا یک و یا دو نفر هم رسید و بیمارستان‌های آبادان خالی از بیماری کرونایی شدند. اما با توجه به برداشتن بعضی محدودیت ها از جمله مسافرتها، مراسم و همچنین تغییرات آب و هوا  و عدم رعایت برخی شهروندان متاسفانه وضعیت آبادان به حالت قرمز بازگشته است و آمار مبتلایان  در روزهای اخیر بالا رفته است.

وی از تلاش شبانه روزی ستاد کل را برای برطرف کردن  در در این خصوص خبر داد و گفت:دستور العمل های کشوری در این خصوص ابلاغ شده است و مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، فنی و حرفه‌ای و مدارس به صورت غیرحضوری فعالیت دارند. همچنین مساجد، حسینیه‌ها و مصلای نماز جمعه تا اطلاع ثانوی نیز تعطیل می باشند.

طاهری ادامه داد:برپایی مواکب و ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهرستان آبادان ممنوع می باشد. در ایام اربعین نیزبرپایی موکب از سوی شهرستان آبادان و حتی دسته روی به سمت شلمچه و دیگر اماکن  صورت نمی گیرد.

وی از نظارت و سختگیری بر برخی از اصناف خبر داد و گفت: در خصوص بازار، اصناف و مراکزی خرید و فرهنگی  چون پاساژهاو سینماها سختگیری صورت می گیردو تمام فعالیت‌ها  باید طبق پروتکل های اجرایی ستاد کرونا باشد.پارکها نیز تعطیل خواهند بود.
طاهری بیان کرد: روند گند زدایی معابر توسط شهرداری‌های آبادان، اروندکنار و چوئبده با همکاری پتروشیمی آبادان از سر گرفته می‌شود.
در این نشست ریاست دانشکده علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌های مربوطه نیز گزارش کاری خود را در خصوص اقدامات انجام شده ستاد مقابله با کرونا ارائه دادند.

نویسنده خبر:محسن سیف

۳۳۳