نشست هماهنگی افتتاحیه باغ موزه دفاع مقدس شهرستان آبادان با حضور استاندار خوزستان برگزار شد

شریعتی: تمام جغرافیایی آبادان و خرمشهر باغ موزه طبیعی دفاع مقدس می باشد

شامگاه شنبه در نشست هماهنگی افتتاحیه باغ موزه دفاع مقدس شهرستان آبادان که با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سردارشاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر استان، سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، سردار یوسفی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس خوزستان، حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور امام جمعه آبادان، صدیقی مدیرکل شهری وشوراهای استانداری و دیگر مسئولان سیاسی، انتظامی و عمرانی استان و شهرستان در حالی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد که استاندار خوزستان از جغرافیای آبادان و خرمشهر به عنوان موزه طبیعی دفاع مقدس یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان قرار است دوم مهرماه شهرستان آبادان شاهد افتتاح باغ موزه دفاع مقدس با دستور ریاست جمهور به صورت ویدیو کنفرانس باشد. این افتتاحیه در حالی برگزار می‌شود که همزمان در ۹ شهرکشور قرار است باغ موزه های دفاع مقدس افتتاح گردد. به همین منظور استاندار خوزستان با حضور در نشست هماهنگی افتتاح باغ موزه دستورات لازم را برای ایجاد بسترهای لازم آماده سازی نهایی باغ موزه دفاع مقدس شهرستان آبادان صادر کرد.
شریعتی در این باره افزود: شجاعت، ایثار و رشادت های بزرگی که نسل های گذشته برای حفظ کیان جمهوری اسلامی ایران انجام دادند، اکنون باید برای نسل‌های امروز و آینده بیش از پیش نمود پیدا کند و حفظ گردد. هرچند تمام جغرافیای آبادان و خرمشهر به خودی خود باغ موزه طبیعی دفاع مقدس هستند.
استاندار خوزستان با جمع بندی نشست ادامه داد: مسئولین متولی آماده‌سازی باغ موزه ظرف مدت هفته جاری موارد باقیمانده و نواقص باغ موزه را تکمیل نمایند. شهرداری آبادان برای فضاسازی محیطی در سطح شهرستان اقدامات خود را انجام دهد. همچنین تمام دستگاه هایی که دارای بیلبوردهای اختصاصی هستند این اطلاع رسانی را برای شهروندان عزیز آبادانی انجام دهد. پالایشگاه آبادان نیز محوطه سازی لازم و تکمیل پارکینگ این باغ موزه را در دستور کار خود قرار دهد. سازمان منطقه آزاد نیز نسبت به تکمیل یادمان شهدا باغ موزه و لایروبی کانال باغ موزه اقدامات خود را نیز تا قبل از تاریخ افتتاحیه انجام دهد.
شاید ذکر باغ موزه دفاع مقدس آبادان از بکر ترین، وسیع ترین و منحصر بفردترین باغ موزه های دفاع مقدس در سطح کشور می باشد.

 

نویسنده خبر:محسن سیف

۱۸۶