فرماندار ویژه آبادان در نشست هماهنگی افتتاح باغ موزه دفاع مقدس

آبادان به عنوان پیشانی دفاع مقدس بود/ همه باید برای حفظ یادمان های آبادان تلاش کنیم

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشست هماهنگی افتتاح باغ موزه دفاع مقدس این شهرستان که شامگاه شنبه با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سردار شاهوارپور ، اسماعیل زمانی،مسئولان سیاسی، نظامی و انتظامی و عمرانی استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان آبادان برگزار شد، عنوان کرد: آبادان به عنوان پیشانی دفاع مقدس بود. همه باید برای حفظ یادمان ها و تقویم دفاع مقدس این شهر تلاش بکنیم.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان موسوی در این باره گفت: در کنار ۵ مهر در هفته دفاع مقدس سالروز شکست حصر آبادان می باشد تاریخ ۲ مهر مصادف با بمباران اداره آموزش و پرورش آبادان که منجر به شهادت ریاست فقید این اداره و همکاران وی شد و همچنین تاریخ ۷ مهر که به خاطر شهادت تعدادی از آتش نشانان پالایشگاه آبادان به عنوان روز آتش نشان نامیده شده است و همچنین ۹ آبان که سالروز حماسه ذوالفقاری می باشد. باید بیش از پیش گرامی داشته شود و آنها را به نسل های امروز و آینده بشناسانیم.
وی در خصوص باغ موزه دفاع مقدس اظهار داشت: باغ‌موزه ما کاملاً طبیعی، بی نظیر و منحصر به فرد است. در سطح کشور باغ موزه ای جز آبادان و خرمشهر که آثار واقعی جنگ در آن دست نخورده باقی مانده باشد نداریم اصلاً آبادان و خرمشهر موزه های طبیعی ۸ سال دفاع مقدس میباشند لازم بود قبل از شهرهایی که جنگ را به چشم ندیدند اما بهترین موزه ها در سالهای قبل برای آنها طراح شد موزه های این دو شهر معرفی میشد این حق مردم این دو شهر است که چه در بحث یادمان‌های دفاع مقدس و چه در بحث جذب توریست و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به آنها توجه بیش از پیش شود.
وی گفت :شرایط این باغ موزه به صورتی است که از تمام مسئولان معتبر استانی تقاضا دارم در این خصوص برای باغ موزه و تکمیل آن اهتمام بیشتری به ورزند. ما انتظار داریم آثار دفاع مقدس در شهرستان آبادان و یادمان‌های این شهر با مدیریتی واحد و یک دست بیشتر بتوانند در سطح جامعه و اشاعه ارزش‌های دفاع مقدس موفق باشد.

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به اینکه افتتاحیه باغ موزه در تاریخ دوم مهر توسط ریاست‌جمهوری به وسیله ویدیو کنفرانس صورت خواهد گرفت اظهار داشت: از تمام دستگاه‌های متولی شهرستان آبادان، سازمان منطقه آزاد، شهرداری و پالایشگاه آبادان درخواست دارم در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص موجود این باغ موزه اقدامات لازم را عملیاتی سازند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که مناسبت‌های بنیادین آبادان در دفاع مقدس در تقویم دفاع مقدس ثبت گردد.

نویسنده خبر:محسن سیف

۴۳