نشست بررسی مشکلات آبفای آبادان با حضور معاون وزیر نیرو برگزار شد:

اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار ماده ۵۶ برای ساماندهی  و توسعه ی شبکه فاضلاب آبادان/بازسازی بخشی از تصفیه خانه ی شهید کشتکار توسط آبفای استان/اختصاص یک دستگاه جنتکس به آبادان

نشست بررسی مشکلات آبفای آبادان در حالی لحظاتی پیش با حضور مهندس جانباز معاون وزیر نیرو، جلیل مختار و سید مجتبی محفوظی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، محمدطاهری معاون عمرانی فرماندار، حقیقی مدیر آبفای استان و همچنین دیگر مسئولان مربوطه برگزار شد که مقرر گردید برای ساماندهی بخشی از شبکه فاضلاب شهرستان آبادان مبلغ 5000 میلیارد ریال در دو فاز از محل اعتبارات ماده 56 به این موضوع اختصاص یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست که لحظاتی پیش در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، مهندس جانباز اظهار داشت:
متعاقب جلسه ای که در سال گذشته برگزار کردیم و موارد لازم را در نشست امروز مورد بررسی قرار دادیم مقرر شد در گام اول نسبت به پایداری شبکه اقداماتی صورت گیرد، از جمله اقدامات خوبی که در ماه گذشته در خصوص شستشوی شبکه انجام شد به طور مستمر این کار انجام گیرد و تجهیزات و ماشین آلات لازم از مرکز استان اعزام و در آبادان مستقر شود.
وی افزود:در نقاطی از شبکه فاضلاب در اثر سیلاب های متوالی و فرسودگی  ریزش و شکستگی داشته‌ایم که در این جلسه به طور مفصل به آن پرداخته شد و قرار شد برای ۱۷نقطه ریزش ظرف دو ماه در قالب دو پکیج اجرایی ترمیم انجام شود تا شب تا قابلیت عبورفاضلاب را داشته باشد.
جانباز اضافه کرد: همچنین مقرر شد تصفیه  خانه مجهز و مدرن فاضلاب آبادان که برخی از تجهیزات مورد نیاز آن به دلیل تحریم وارد نشده است از بخش تولید داخلی استفاده گردد تا بتوانیم تا آخر سال جاری این تصفیه خانه را به بهره برداری برسانیم.
وی تصریح‌کرد: در خصوص باقیمانده شبکه فاضلاب شهر آبادان بر اساس مکانیسم های مالی  و ماده ۵۶ و با کمک نمایندگان مجلس با اعتبار ۵۰۰۰میلیارد ریال مقرر شده است علاوه بر ساماندهی شبکه حدود ۲۰۰ کیلومتر به شبکه آب فاضلاب آبادان اضافه شود. این طرح قطعاً کمک بزرگی به مشکلات فاضلاب شهرستان با توجه به اینکه مصوبه ۱۵ فروردین دولت بوده است خواهد کرد.
جانباز گفت: در خصوص دو ایستگاه آب شیرین کن آبادان که به علت نوسان ارزی معطل مانده است قرار بر این شد تجدید مناقصه صورت بگیرد تا بتوانیم برای ۲۴ هزار مترمکعب آب شیرین در شبانه روز که هم بحث پدافندی دارد و هم کمک به ارتقای کیفیت آب آبادان خواهد کرد برنامه ریزی کنیم.
جانباز پیرامون تصفیه خانه شهید کشتکار گفت: در بازدیدی که قبلا از این تصفیه خانه داشتیم تصمیم گرفته شد که شرکت آب و فاضلاب روستایی وقت موضوع بازسازی را مناقصه کند که به دلایل مختلف این اتفاق نیفتاد. در این جلسه تصمیم گرفتیم بخشی از بازسازی این تصفیه‌خانه را از طریق شرکت آبفای استان اجرایی کنیم.
وی درمورد طرح غدیر گفت:این طرح در حال سرویس دهی است. برنامه داریم بخش‌های باقیمانده آن  را تا پایان سال تکمیل کنیم تا بتوانیم تاب‌آوری سازمان طرح غدیر در قیصریه و ام الدبس را بالا ببریم.
وی همچنین از اختصاص یک دستگاه جنتکس از آبفای استان به آبفای آبادان در این جلسه خبر داد.

نویسنده خبر:محسن سیف

۷۶