فرماندار ویژه آبادان سالروز برگزاری نماز جمعه را تبریک گفت:

موسوی:نماز جمعه تبلور شور و شعور دیانت و سیاست است

فرماندار ویژه آبادان با تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالروز برپایی نماز جمعه که پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ در محل دانشگاه تهران برگزار شد، تاکید نمود: نماز جمعه محل تبلور شور و شعور به دیانت و سیاست مسلمین است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان سید زین العابدین موسوی در این خصوص اظهار داشت:وقتی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) به پیروزی رسید، یکی از مهم‌ترین مسائل که در قبل از انقلاب ورطه فراموشی سپرده شده بود نماز جمعه بود. امام بزرگوار با درایت حکیمانه ی خود حکم انتصاب آیت الله طالقانی را به سمت امام جمعه شهر تهران صادر نمودند. پس از آن، نماز جمعه در شهرستان های کشور در حالی برگزار شد که به محل اتحاد و انسجام مسلمین تبدیل گردید.

وی گفت: این نماز جمعه است که در آن علاوه بردعوت تمام مسلمین به تقوای الهی، مسائل و مشکلات روز کشور مطرح می‌شود و گاهی در همین خصوص شرکت کنندگان در نماز جمعه می توانند مشکلات خود را با مسئولین و مدیران دستگاه‌ها و ادارات در میان بگذارند.
موسوی ادامه داد: فرارسیدن چهل و یکمین سالروز اقامه نماز جمعه را به همه مومنین و مردم شریف شهرستان آبادان تبریک عرض می نمایم.

۱۳۸