معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آبادان:

دستگاههای متولی در حوزه پیشگیری و مقابله با اعتیاد، به وظایف و مسئوولیت قانونی خود عمل کنند

بیژن ربیعی امروز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: طبق قانون بالادستی در حوزه مقابله و درمان ،بحث جمع آوری متکدیان متجاهر در سطح شهر متولیان مشخصی دارد که باید به وظایف شان عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، وی ادامه داد:اینکه گفته شود اعتبار نیست یا این وظایف به نهاد جدیدی واگذار شده یا کمپ نگهداری نداریم ، پاسخ قانع کننده ای به مردم نیست. وظیفه ماست که شهری ایمن  برای شهروندان عزیز ایجاد کنیم.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آبادان تاکید کرد که کمیته های هفته گانه شورا هر ماه جلسه و مصوبات پیشنهادی خودرا همراه با جزئیات در شورای هماهنگی شهرستان طرح تا در مورد اجرای آنها چاره اندیشی و ابلاغ گردد.
ربیعی از اقدامات نیروی انتظامی در زمینه کشفیات مواد مخدر و نیز اداره بهزیستی در حوزه درمان و باز پروری معتادان قدردانی و گفت : برای اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بتواند نتایج عملکردسالانه خود را در حوزه پیشگیری و درمان ببیند باید کمیته ها نتایج تحقیقات و بررسی های خود را هم در بخش پیشگیری و نیز مقابله و درمان  مجهز به داده های آماری براساس جامعه هدف نماید.
ربیعی گفت : به عنوان مثال آموزش و پرورش در بخش پیشگیری اقدامات خوبی در بین دانش آموزان انجام داده است. اما اینکه آمار دقیقی از جامعه هدف ، مشخصات ، سن ، جنس ، سطح خانوادگی و …..  در دست نداریم تا با نظر کارشناسان مربوطه برنامه های هدفمند و موثری ارائه گردد و بازخورد آنها نیز سالانه گرفته شود.
ربیعی تاکید کرد:باید برنامه محور باشیم و حرکت ما براساس یک پنل ( تابلو) از پیش تعیین شده باشد تا به نتایج ملموسی برسیم.

۱۵۶