شریعتی:

طرح پیشنهادی فرماندار ویژه آبادان به صورت پایلوت در حال اجرا است/ این طرح پس از اعلام نتیجه احتمالا در خوزستان اجرا می شود/درخواست فرماندار مبنی بر اعمال محدودیت در آبادان  بررسی و تصمیم گیری می شود 

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حاشیه ی حضور در طرح مواسات و کمک مومنانه به افراد نیازمند و خانواده های بیماران کرونایی با تاکید به اجرایی شدن مصوبات ستاد اجرایی کرونای شهرستان آبادان گفت: طرح خوب جداسازی مبتلايان كرونا از افراد سالم طرح پيشنهادی فرماندار آبادان است كه به صورت پايلوت فعلا فقط در شهرستان آبادان در حال انجام است، امروز به همين مناسبت در اينجا هستيم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، استاندار خوزستان در این خصوص تصریح کرد:امیدواریم این طرح نتایج چشمگیری در کاهش مبتلایان داشته باشد تا بتوانیم متعاقبا آن را در سایر شهرستانهای خوزستان عملیاتی کنیم.
وی تصریح کرد:در این طرح افراد آلوده به بیماری کرونا شناسایی و تعدادی از آنها در بیمارستان بستری و تعدادی که نیاز به بستری شدن ندارند در خانه قرنطینه و توسط افراد معین تا ١۴ روز کنترل و نظارت می شوند.
رئیس ستاد مقابله با کرونای استان خوزستان تاکید کرد:خوشحالیم که تا امروز ٩٠٠٠ بسته معیشتی در دوران کرونا در آبادان توزیع شده و مقرر است در طول ١۴ روز حداقل در دو نوبت مبتلایان به کرونا که در قرنطینه هستند این بسته های حمایتی را دریافت نمایند.
استاندار خوزستان گفت:فرماندار آبادان اصرار به بررسی وضعیت فعلی آبادان و احیای محدودیتهای قبلی را به صورت جدی دارد. در جلسه روز یکشنبه که با حضور ایشان در استانداری تشکیل می شود، حتما در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.
شایان ذکر است طرح ستاد اجرایی مبارزه با کرونای شهرستان آبادان که در ۱۶ ماده  به تصویب رسیده و شامل  سه واحد شناسایی، پشتیبانی و اجرایی می باشد در جهت رصد و پیگیری وضعیت بیماران کرونایی سرپایی که به صورت خود قرنطینگی به مدت ۱۴ روز باید در منزل بمانند در شهرستان آبادان از یکم تیرماه در حال اجرا می باشد.

۲۵۲