صبح امروز و در فرمانداری ویژه آبادان:

واحد اجرایی ستاد مبارزه با کرونا آبادان وارد فاز عملیاتی شد/شناسایی و آغاز رسیدگی معیشتی و توصیه های بهداشتی به بیماران و اخذ تعهد کتبی مبنی بر عدم خروج از منزل/تذکر جدی مبنی بر تشکیل پرونده قضایی برای چند متخلف و اخذ تعهد/پایش بیش از ۲۰۰ بیمار در روز نخست/+ گزارش تصویری نشست توجیهی افراد معین واحد اجرایی

صبح امروز واحد اجرائی ستاد مبارزه با بیماری کرونای شهرستان آبادان به صورت جدی وارد فاز عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، از صبح امروز توسط کاربران آموزش دیده ومعین تعداد زیادی از بیماران کرونایی شناسایی و پایش شدند. نظارت بر دوران قرنطینه و کنترل بیماران سرپایی که به تشخیص مرکز بهداشت و درمان دوران نقاهت و قرنطینه ی خود در منزل سپری می کنند به مدت ١۴ روز توسط افراد معین  با بهره گیری از مشاوره های لازم و تامین بسته های معیشتی افراد مبتلای نیازمند ، توصیه و تذکر های پروتکل های بهداشتی نیز به بیماران جامعه هدف صورت می‌گیرد .

در همین رابطه واحدهای شناسایی و پشتیبانی این ستاد به صورت هماهنگ نیازهای واحدهای متقابل را مرتفع می سازند.

شایان ذکر است در روز اول اجرای این طرح چند مورد تخلف عدم خود قرنطینگی که در سطح جامعه تردد داشتند و قبلا تذکر لازم را گرفته بودند در پروسه ی تشکیل پرونده ی قضایی قرار گرفت که با اخذ تعهد، در خانه تا پایان طرح اخذ سلامتی ماندگار شدند.
بدیهی است این طرح برای اولین بار در سطح کشور منحصرا در آبادان اجرا می شود و انتظار می رود با جدا سازی و کنترل کلیه بیماران کرونایی از افراد سالم در طول دوران کرونا به قطع زنجیره ی کرونا بیانجامد.
نتایج حاصله از اجرای طرح در ٢٠ روز آیند به سمع و نظر شهروندان خواهد رسید.

نوسنده خبر :محسن سیف

۲۹۲