شریعتی در نشست کمیته فنی مبارزه با کرونای جنوب غرب استان:

آماده ی مداخله هستیم/شهروندان موثرترین عامل در عبور از این بحران هستند

شامگاه شنبه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و میزبانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان نشست کمیته فنی مبارزه با کرونا جنوب غرب استان با حضور سیدزین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر، رئیس سازمان منطقه آزاد اروند، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان  و رئیس دانشکده علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حالی برگزار شد، که در این جلسه استاندار خوزستان تاکید کرد: هرچند تا این لحظه برنامه ای برای تعطیلی نداریم، اما بر اساس اعلام وضعیت دانشکده علوم پزشکی آبادان و توضيحات جامع و دلسوزانه فرماندار ویژه شهرستان، با رصد اوضاع در روزهای آینده، تصميم متناسب اتخاذ خواهد شد.

شامگاه شنبه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و میزبانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان نشست کمیته فنی مبارزه با کرونا جنوب غرب استان با حضور سیدزین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر، رئیس سازمان منطقه آزاد اروند، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان  و رئیس دانشکده علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حالی برگزار شد، که در این جلسه استاندار خوزستان تاکید کرد: هرچند تا این لحظه برنامه ای برای تعطیلی نداریم، اما بر اساس اعلام وضعیت دانشکده علوم پزشکی آبادان و توضیحات جامع و دلسوزانه فرماندار ویژه شهرستان، با رصد اوضاع در روزهای آینده، تصمیم متناسب اتخاذ خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست که بخشی از آن به تبادل مباحث پزشکی در خصوص مبارزه با بیماری کرونا بین پزشکان و معالجان دانشکده علوم پزشکی آبادان و جندی شاپور اهواز اختصاص یافت، شریعتی بر نقش شهروندان به عنوان اصلی ترین عامل بازگشت به وضعیت عادی تاکید کرد.
وی در این خصوص گفت :از مردم تقاضا می کنم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به فرماندار به عنوان رئیس شورای سلامت شهرستان و مجموعه درمان در زمینه عادی شدن شرایط کمک کنند.این همکاری مردم است که می‌تواند به رد شدن سریع ما از این وضعیت و رسیدن به شیب نزولی کمک کند.

شریعتی افزود:در ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر گردید بر اساس وضعیت هر شهرستان اگر لازم شد تصمیم گیری جدید اتخاذ شود و در صورت لزوم محدودیت‌ها اعمال شود.

وی افزود:خط قرمز ما سلامت  و البته معیشت مردم است. تا این لحظه هم اگر محدودیتی صورت نگرفته به خاطر همین معیشت مردم است. نباید شرایط طوری رقم بخورد که  وضعیت اقتصادی مردم سخت تر شود.
به نتایج پروتکل ۱۶ ماده ای ستاد کرونای شهرستان آبادان امیدوار هستیم که به بهبود وضعیت فعلی کمک کند. اگر در روزهای آینده روند نزولی را  مشاهده نکردیم ممکن است با مداخله محدودیت‌هایی اعمال کنیم.

نویسنده خبر:محسن سیف

۱۵۲