توضیحات فرماندار ویژه آبادان در خصوص تشکیل پلیس کرونا:

موسوی: مصوبه ی ۱۶ ماده ای شورای تامین قطعا اجرا می شود/تغییر واژه ها خللی در ماهیت کار ما ایجاد نمی کند

سید زین العابدین موسوی رئیس شورای تامین شهرستان آبادان  در واکنش به تکذیبیه ی مطرح شده گفت: براي ما سلامت مردم آبادان مهم است. از ابتدا هم در مصوبه نگفتيم  نیروی پلیس در معابر یا درب منازل جهت مبارزه با کرونا مستقر مي شود، بلكه نيروی انتظامی هم يكی از اعضای كميته است. مصوبه ی 16 ماده ای در مسیر کنترل بیماری کرونا صد در صد اجرا خواهد شد.

سید زین العابدین موسوی رئیس شورای تامین شهرستان آبادان  در واکنش به تکذیبیه ی مطرح شده گفت: برای ما سلامت مردم آبادان مهم است. از ابتدا هم در مصوبه نگفتیم  نیروی پلیس در معابر یا درب منازل جهت مبارزه با کرونا مستقر می شود، بلکه نیروی انتظامی هم یکی از اعضای کمیته است. مصوبه ی ۱۶ ماده ای در مسیر کنترل بیماری کرونا صد در صد اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان موسوی با اشاره به اینکه قطعا دستورالعمل ۱۶ ماده ای  در مقابله با بیماری کرونا اجرا می شود، گفت:تغییر نام کمیته خللی در کار ما ایجاد نمی کند.
اراده بنده و همکارانم مبارزه قاطع با ابعاد مختلف کرونا در آبادان است.
این وظیفه دقیقا در عمل به عبارتی است که کل واژگان آن  شکست کرونا را بشارت می دهد و با هشتک در سطح ملی مشخص شده است؛ #کرونا را شکست می دهیم#.

وی تصریح کرد:استفاده یا عدم استفاده از الفاظ خاص ابدا مانع اراده راسخ ما و مردم عزیزمان در مقابله با کرونا نخواهد شد.
گرچه استفاده از لفظ پلیس در حوزه ساختمان و در حوزه نظام مهندسی و حوزه سلامت و…. مرسوم است. اما
ما هیچ اصراری بر استفاده الفاظ خاص نداریم و به حول قوه الهی در پاسداری از سلامت مردم با قدرت،اصول تعیین شده در دستورالعمل ابلاغی و اعلام شده کمیته مذکور را انجام وعملی خواهیم کرد. ایمان داریم که در همدلی و وحدت بین مردم و مسئولین برای مبارزه با این ویروس  باید حتما اراده مقابله وجود داشته باشد و تمرد از قوانین و مقررات و شانه خالی کردن از تکالیف قانونی برای هر کس ایجاد مسئولیت می نماید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان افزود: این امر که کلمه امنیت بخش (پلیس) در ترکیب کمیته اجرایی باشد یا نباشد،
تفاوتی ندارد. همچنین ما و مردم را از تصمیمی که در مبارزه با کرونا و مقابله قانون شکنان گرفتیم دلسرد و منصرف نخواهد کرد.
موسوی افزود: با اطمینان عرض می کنم در ترکیب این کمیته چه لفظ پلیس باشد یا نباشد حتما پلیس هم ماموریتهای محوله را با قدرت انجام خواهد داد.
وی افزود: کمیته مذکور، با نام (ستاد اجرایی مقابله با کرونا)  و با همان ترکیب اعلامی و مسئولیتها و  همان مواد ١۶ گانه وظایف و ماموریتهای محوله را با قاطعیت و بدون فوت وقت در آبادان انجام خواهد داد.
مسلما همه تشکیلات حاکمیت با قدرت و وحدت، ماموریتهای محوله را با حضور موثر و پر قدرت نیروی انتظامی انجام خواهد داد. مطمئن هستم به امید خداوند بزرگ پس از اجرای طرح نتایج خیره کننده ای نصیب مردم عزیز آبادان خواهد شد.

۱۲۵