با دستور فرماندار ویژه آبادان و ریاست معاونت عمرانی برگزار شد:

نشست کمیته ی اجرایی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان/از ادامه ی گند زدایی معابر تا تشکیل پلیس کرونا/احتمال فعالیت داروخانه ها در روزهای تعطیل

صبح امروز با دستور فرماندار ویژه آبادان و ریاست محمد طاهری معاون عمرانی این فرمانداری کمیته ی اجرایی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان آبادان در حالی تشکیل جلسه داد که مقرر گردید طرح جامع تشکیل کارگروه پلیس کرونا به دبیری مرکز بهداشت آبادان در جهت شناسایی و تحقیق در خصوص کیفیت قرنطینگی بیماران کرونا در اسرع وقت اجرایی شود.این کارگروه قرار است با حضورنمایندگانی از فرمانداری، دادگستری، نیروی انتظامی، ناحیه ی مقاومت بسیج،دانشکده علوم پزشکی و مرکز بهداشت تشکیل گردد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست مقرر شد ادامه گندزدایی معابر توسط شهرداران، بخشداران و دهیاران با همکاری پتروشیمی جهت تهیه آب ژاول صورت پذیرد.

طاهری در این نشست خبر داد:مقرر شده است جلسه ای با حضور معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی گرفته شود و به داروخانه ها غیر شبانه روزی  ابلاغ گردد در ایام کرونا در جهت جلوگیری از ازدحام داروخانه های شبانه روزی در روزهای تعطیل، تمامی داروخانه ها در ایام تعطیل نیز فعالیت کنند. در همین خصوص تهیه مواد ضدعفونی و همچنین حضور تمام وقت مسئول فنی داروخانه ها در محل کار خود الزامی می باشد.

وی گفت: مقرر می گردد با هماهنگی اداره پست شهرستان ساختمان روبروی این اداره در جهت انجام خدمات پستی و جلوگیری از ازدحام ارباب رجوع مجددا فعال گردد.

انجام عملیات لایروبی و آهک پاشی سطح شهرستان توسط شهرداری‌ها  با نظارت وحضور مرکز بهداشت آبادان از دیگر مصوبات این نشست بود.
در این جلسه نیز از همکاری مراکز خرید و مجمتع های تجاری  آبادان و آن دسته از اصنافی که با رعایت دستورالعمل های اجرایی ستاد مبارزه با کرونای آبادان، این ستاد را همراهی می کنند، قدردانی شد.

نویسنده ی خبر :محسن سیف

۳۲۵