فرماندار ویژه آبادان در جمع معتمدین شهرستان :

تشکیلات پلیس کرونا یک ضرورت است/ عامل اصلی افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان قانون گریزی برخی مبتلایان است/در ستاد استانی این موضوع را به معاون وزیر بهداشت یادآور شدم /نگذاریم وضع از این بدتر شود

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در دیدار با برخی از معتمدین شهرستان از قانون گریزی شهروندان مبتلا به بیماری کوویید 19 به عنوان عامل اصلی افزایش ابتلا به این بیماری نام برد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این باره گفت:عامل اصلی ابتلا به کرونا در خوزستان صرفا مبتلایانی هستند که هرجا دلشان میخواهد بدون هیچ مزاحمتی تردد می نمایند. هیچ فرایندی نیز برای راست آزمایی طی قرنطینگی این قبیل مبتلایان تا کنون وجود نداشته است. برخورد با این نوع بیماران نیاز به دستورالعمل خاص دارد. برای تعدادی از این بیماران قطعا توصیه ی در خانه ماندن چاره ساز نبوده است. چون به هیچ وجه در خانه نمی مانند آنها باید مجبور به طی مراحل قرنطینه صحیح شوند.

وی تصریح کرد :این موضوع را در ستاد کرونای استان به معاون وزیر بهداشت گفتم. ولی تا حالا هیچ اقدام عملی رخ نداده است. اگر جلوی مبتلایان در سطح جامعه گرفته نشود همه مبتلا خواهیم شد.
بجای رعایت فاصله ی فیزیکی شهروندان سالم، باید فکری به حال مبتلایانی کنیم که از خود قرنطینگی سوءاستفاده می کنند. آنها بیماران مجرمی هستند که بیماری خود را معمولا مخفی و یا تکذیب می کنند.

موسوی با ابراز نارضایتی از این امر گفت:زنجیره کرونا با وجود این قبیل مبتلایان نه تنها قطع نمی شود که گسترده تر خواهد شد. با این اوصاف بزودی همه امکانات بیمارستانها را باید برای درمان آنها که محتاج بستری می شوند بکار بندیم.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد:مردم خود مانع حضور این بیماران در جامعه شوند و آنها را معرفی کنند.
بیمار با تست مثبت، بیمار مبتلا به کروناست، حال چه سرپایی باشد و چه بستری و چه خود قرنطینگی. شهر ما وضعیت بدی پیدا کرده و روز به روز آمارها بالا می رود. نمی شود این را کتمان کرد.
مردم همه دارند مبتلا می شوند و علتش هم حضور بلاقید مبتلایانی است که خودسرانه همه را به بیماری خود مبتلا می کنند.
وی از مسئولیت پذیری مدیران دستگاه‌ها و متولیان امر به عنوان روی دیگر این قضییه یاد کرد و اظهار داشت :اگر همه وظایفشان را درست و استاندارد انجام دهند کرونا رخت بر خواهد بست. در اینصورت باید مسئولین ضد عفونی مناطق،مجموعه علوم پزشکی،شهرداریها، ستاد کرونا،بیماران و خانواده هایشان، پلیس و مردم هرکس وظیفه خود را بدرستی انجام دهند.
اینطور نیست اگر آمار بالا میرود علتش عدم تعطیلی بازار و ادارات باشد علتش این است که همه ما وظایفمان را به درستی انجام نمی دهیم در این راستا فرمانداری، پلیس،بهداشت، دستگاه قضا،شهرداری، بیمار،اصناف،مردم و… همه مسئولیت قانونی داریم.
وی در پایان گفت:نگذاریم وضعیت آبادان از این بدتر شود.
ضمانت اجرایی این کار بهتر است مقابله جدی با تخطی ها به وسیله پلیس باشد. بنده نیز به پلیس کرونا اعتقاد زیادی دارم. شاید راه حل آخر نیز همین باشد.

۱۹۸