فرماندار ویژه آبادان سالروز آزاد سازی خرمشهر را تبریک گفت:

موسوی: ایستادگی خرمشهر  و مردم این شهر مهمترین سند افتخار آمیز دفاع مقدس است

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، از داستان ایستادگی این شهر در مقابل ارتش های نظام سلطه و رژیم بعثی عراق به عنوان یکی از اسناد اصلی دفاع مقدس یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، موسوی از شهرهای خرمشهر و آبادان به عنوان پیشانی جنگ تحمیلی و دفاع قهرمانانه نام برد و اظهار داشت:
خرمشهر پیش از جنگ یکی از آبادترین و زیباترین شهرهای ایران بود که در آن در بسیاری از حوزه ها همچون اقتصاد و تجارت رونق سرآمدی  داشت. این شهر در ابتدای جنگ تحمیلی آماج بی رحمانه ترین هجوم استکبار جهانی و صدام  قرار گرفت.حملاتی که بی رحمانه بر پیکره ی کارون نشینان ایران عزیز فرود آمد.
فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد:مقاومت جانانه مردان و زنان خرمشهری در دفاع از ناموس و خاک وطن خود تا ابد در تاریخ این مرز و بوم به ثبت رسیده است و حتی دشمنان هم این مقاومت جانانه را می ستایند. این ایستادگی که گویی تمام ایران را در دل این شهر جای داده است از بهتربن و با اعتبار ترین اسناد دفاع مقدس به شمار می رود.
موسوی با تبریک مجدد سالروز آزاد سازی خرمشهر، گفت:آبادانی خرمشهر، آبادانی استان و کشور است.  برای مردم انقلابی و لایق و ولایتمدار این خطه آرزوی تندرستی می کنم و اذعان می نمایم  به خرمشهر مقاوم و مردم شریف خرمشهر افتخار می کنیم. این روز بزرگ که حاصل ایثارگری ها و فداکاریهای شهدا و جانبازان و رزمندگانمان است را تبریک و تهنیت می گویم.

۲۱۲