فرماندار ويژه آبادان خبر داد:

فوری/تعطیلی تمام ادارات، بانک ها و اصناف تا پایان تعطیلات عید فطر/دانشگاه‌های سطح شهر در اختیار آموزش و پرورش برای استفاده از سالن های آزمون قرار بگیرد/شهرداری‌ها موظف به ضدعفونی کردن روزانه ی محل های آزمون هستند/ لزوم غربالگری دانش آموزان قبل از حضور در سالن آزمون

سید زین العابدین موسوی دقایقی پیش  از تعطیلی مطلق كليه ادارات، بانكها،اصناف(به استثنای ٤ صنف ضروری نانواييها،سوپرماركتها،مغازه های میوه فروشی، قصابی و مرغ فروشيها و داروخانه ها)شركتهای دولتی و خصوصی(غير از نيروهای توليدی و عملياتی)تا پايان تعطيلات عيد فطر خبر داد و اعلام کرد: فعاليت هر صنف یا دفاتر خدماتی و یا اداره و بانک غیر از موارد یاد شده خلاف دستورالعمل است و با متخلفين حتما برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان وی ادامه داد:دانشکده علوم پزشکی، کمیته امداد و بهزیستی و نیروی مقاومت بسیج هماهنگی لازم را در خصوص تامین و توزیع بسته های معیشتی بین خانواده های مبتلایان به کرونا که در قرنطینه و نیازمند هستند داشته باشند.
موسوی تصریح کرد:دانشگاههای دولتی و آزاد و پیام نور در جهت ایجاد ظرفیت مکان مورد نیاز برگزاری آزمونهای آن دسته از دانش آموزانی که می‌بایست آزمون حضوری بدهند، امکانات خود در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.
دانشکده علوم پزشکی و بهداشت می‌بایست  نسبت به غربالگری دانش آموزان قبل از آزمونها اقدام نمایند.
فرماندار ویژه آبادان تاکید کرد :شهرداریها مکلفند همه مراکز آزمون را که آموزش و پرورش اعلام می کند به طور مستمر و روزانه ضدعفونی نمایند. همچنین تمام مدارس تا هشتم خرداد تعطیل هستند.
وی بیان کرد:ورودی تمام آرامستانها بسته می باشند و هرگونه سهل انگاری در این خصوص متوجه مسئولین آرامستانها خواهد بود.

۷۴۰