با حضور فرماندار ویژه آبادان:

نشست افتتاح باغ موزه دفاع مقدس آبادان برگزار شد/زمان افتتاح؛ سوم خرداد با حضور ریاست جمهور به صورت ویدئو کنفرانس

با حضور سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، صدیقی مدیرکل شهرداری و شوراهای استانداری خوزستان، امام جمعه، دادستان، معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد اروند و شهردار آبادان و همچنین مدیران اجرایی دستگاه‌های مربوطه و پیشکسوتان دفاع مقدس، نشست هماهنگی افتتاح باغ موزه ی دفاع مقدس آبادان که قرار است در تاریخ سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر صورت پذیرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، موسوی در ابتدای این نشست ضمن عرض خیرمقدم به حضار با تشریح وضعیت آماده سازی این باغ موزه بر اهمیت وجود این مکان عقیدتی _فرهنگی در شهرستان آبادان تاکید کرد.
فرماندار ویژه آبادان  در این باره گفت:باغ موزه دفاع مقدس آبادان کاملا استاندارد، در سطح ملی و بی نظیر در جنوب غرب استان قرار دارد که مقرر شده است در سالروز آزادسازی خرمشهر توسط ریاست محترم جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح گردد.
موسوی تصریح کرد:جا داشت آبادان به عنوان پیشانی جنگ تحمیلی که در کنار خرمشهر آوازه ی ایستادگی آن جهانی شد و شهری که مطهر به خون شهدا است، موزه ای شایسته و در خور برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس داشته باشد.

این پیشکسوت دفاع مقدس افزود:افتتاح این باغ موزه باید خیلی زودتر انجام می شد. هرچند پیش از این یک بار مقرر شد در دهه‌ی مبارک فجر سال گذشته افتتاح شود که به دلیل مشکلاتی میسر نشد، پس از آن هم که تصمیم به افتتاح در ایام پیش از نوروز گرفته شد که بحث بیماری کووید ۱۹ کار را عقب انداخت. مصمم هستیم حتما در سوم خرداد ماه این اتفاق  خاص و مبارک رخ دهد. از تمام عزیزانی که در این راه تلاش کردند قدردانی میکنم و امیدوارم تا زمان افتتاح تمام کاستی ها برطرف شود.
شایان ذکر است در این نشست حاضرین جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص باغ موزه و اقدامات لازم جهت هرچه بهتر برگزار کردن این مراسم که قرار است با حضور حداقلی مسئولان و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی انجام گیرد، ایراد کردند.

۱۸۳