نشست تودیع و معارفه ی شهردار آبادان برگزار شد

فرماندار ویژه: توقع ما توقع مردم است /امیدواریم شیرازی اوضاع شهر را از بابت بدیهیات اولیه سامان دهد

نشست تودیع و معارفه ی محمود رضا شیرازی  شهردار جدید آبادان در حالی در فرمانداری ویژه آبادان با حضور سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، عبیات معاون عمرانی استاندار، صدیقی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری و دیگر مدعوین برگزار شد که فرماندار ویژه آبادان توقع فرمانداری از شهرداری را به عنوان توقع شهروندان یاد کرد، بر ضرورت حل سریع بدیهیات اولیه شهر آبادان توسط شهردار جدید تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت: توقعات ما توقعات مردمیست زیرا آنان از دولت مطالبه می کنند و لذا انتظارمان آنست که شهردار جدید اوضاع شهر را از بابت بدیهیات اولیه حل کند.
وی اظهار داشت: پرداختن به مشکلات آبادان و آنچه که در حوزه خدمات شهری وجود دارد و آنچه که شد یا نشد و انتظار ما و مردم است در این فرصت نمی گنجد و لذا در این جا از تلاشهای حمیدپور در چند سالی که در تصدی شهرداری آبادان بود و براساس اخلاق و توانمندیهایی که داشت و با یک انسجام و وحدت میان ما و شهرداری و دیگر مسئولان شهری اقدامات خوبی را به انجام رساند و میاحی نیز که در مدت تصدی اش به عنوان سرپرست شهرداری کارهای خوبی را به انجام رساند، قدردانی می کنم.
وی افزود: شهر آبادان با توجه به مسائل و مشکلات مختلف انباشته شده اش که از زمان جنگ تاکنون وجود دارد و به خصوص بخشی که مربوط به عمران شهریست و انباشته شده تا به اینجا رسیده انتظار آن بود که دیگر مشکلی نداشته باشد اما نتوانستیم شهر را به جایگاهی در خور شان و حد مردم برسانیم.
وی تصریح کرد: خواسته مردم در بحث خدمات شهری و عمران محدود می شود به حقوق اولیه ای که هر شهروندی در هر شهری بایستی از آن بهره مند باشد. مردم هر چهار سال منتظرند تا نتیجه آنچه را که در قالب مطالبه و از طریق شورا این نهاد مردمی دنبال می کنند، شاهد باشند. اما هیچگاه نتوانستیم پروژه های ویژه و بزرگی را برای شهر انجام دهیم تا مردم راضی باشند.
فرماندار ویژه شهرستان آبادان یادآور شد: نتیجه ای که شورا به آن دست یافت این بود که کسی که بایستی آبادان را نجات دهد شیرازی است، که امید و انتظار ما هم همین است اگر چه میاحی نیز با تمام توان و اختیاراتی که به عنوان سرپرست شهرداری در اختیار داشت به ویژه در زمان بارندگی ها کارهای خوبی انجام داد و از ما از این بابت قدردان او هستیم.
موسوی گفت: آرزو داریم شیرازی که پیشتر و برای سالها در این شهر به عنوان شهردار بوده و کارهای بزرگی نیز انجام داده همچنان پرتوان به انجام کارهای عمرانی در شهر بپردازد. شورا با انتخاب شیرازی ضمن تائید عملکرد او به این نتیجه رسید که وی کسی است که می تواند وضعیت شهر را بهبود ببخشد لذا توقعمان پاسخگویی به انتظارات مردم در بخش خدمات شهری است.
وی با اشاره به اینکه شورای شهر نهادی مردمیست و شهرداری هم نهادی عمومی است، افزود: دولت هر چقدر هم هزینه کند اگر در بخش شهری توقعات مردم توسط شهرداری برآورده نشود انگار که دولت هیچ کاری نکرده است. فرمانداری به عنوان نهاد دولتی همواره در کنار نهاد عمومی در بخش خدمات شهری و عمرانی بوده و بودجه هایی را نیز در طول سالها به این امور اختصاص داده  و آنچه واضح است آنکه عملکرد خوب و یا بد این نهاد عمومی (شهرداری) به پای دولت نوشته می شود.
وی اظهار کرد: مردم بر این عقیده اند هر کسی که مسئولیت دارد از پیکره دولت است و لذا بایستی بکوشیم و پاسخگوی مردم و نیازها و مطالبات آنها باشیم. درباره اوضاع آبادان از باب شهرداری و آنچه که در حد مردم و توقعات آنان است باستی گفت جای بسی شرمندگی است که ما در مباحث اولیه یعنی چیزهایی که در شهرهای کوچک و دور افتاده حل شده اند در این شهر درموردشان بحث کنیم، مشکلاتی که برای حل شان در حال دست و پا زدن هستیم.
وی تصریح کرد: وقتی شورای شهر برای ۴ سال انتخاب می شود انتظار مردم آنست که یک پروژه ویژه از بابت آنچه به مردم قول داده شده پدیدار شود اما انتظار ما در حد اینست که آیا کارگران شهرداری حقوق گرفته اند یا نه. در بحث کانالهای آب سطحی، زباله ها، پسماندها، فضای سبز و یا پروژه هایی که قرار بوده در شهری مانند آبادان یعنی شهر اولین ها انجام شود اما به رغم تمامی تلاشهای انجام شده هیچگاه نمود عینی پیدا نکرد که دیگر جایی برای بحث باقی نمانده است به جز در فضای سبز که آنهم از بابت رشد نیزارها عنوان می شود که فضای سبز داریم.
فرماندار ویژه شهرستان آبادان یادآور شد: توقعات ما توقعات مردمیست زیرا آنان از دولت مطالبه می کنند و لذا انتظارمان آنست که شهردار جدید اوضاع شهر را از بابت بدیهیات اولیه حل کند. بدهی ها، درآمدها و اوضاع شهرداری را می دانیم و بایستی به شکل ویژه از کارکنان شهرداری به ویژه در بخش خدمات شهری، فضای سبز و آتش نشانی قدردانی کنیم. امید است بتوانیم توقعات مردمی را پاسخ دهیم توقعاتی که چندان بالا نیستند.
موسوی خطاب به مسئولان شهری، شورا و شهردار جدید گفت: بایستی دست در دست یکدیگر و بدون ورود به حاشیه ها و یا ایجاد حاشیه جدید اجازه کار را به شهردار جدید بدهیم و به او در خروج شهر آبادان از وضعیت فعلی اش کمک کنیم.
شایان ذکر است در این نشست از فرهاد میاحی سرپرست شهرداری نیز تقدیر و تجلیل به عمل آمد. حسین حمید پور شهردار سابق آبادان نیز به دلیل بیماری در جلسه ی تودیع و معارفه حضور پیدا نکرد.

 عکاس :محمد حیاوی

۳۱۳