از سوی فرماندار ویژه آبادان و برای مدت سه روز ابلاغ شد:

دستور تعطیلی ادارات و سازمان‌ها/پاساژها، بازارهای سرپوشیده و اصناف تعطیل شدند/خاطیان به مراجع قضایی معرفی می شوند/مجوز فعالیت بانک‌ها؛ هر روز فقط یک شعبه /اتوبوسرانی و تاکسیرانی تعطیل اعلام شد/مجوز فعالیت اصناف ضروری صادر شد

سید زین العابدین موسوی، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با ابلاغ دستوری کلیه ادارات، سازمانها، موسسات دولتی و غیر دولتی، اصناف، بازارهای سر پوشیده، پاساژها را تا پایان روز دوشنبه، 29اردیبهشت،در سطح شهرستان آبادان تعطیل اعلام کرد و تاکید نمود با هرگونه فعالیت خلاف این دستورالعمل برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان  موسوی با تشریح طرح ترافیک و تعطیلی بازارها گفت:علاوه بر بازار احمد آباد،خیابان امام( ره) از چهارراه امام تا بلوار شهید منتظری و کوچه های اصلی و  ورودی به آن از سمت خیابان گمرک و امیری و محدوده ی بازار مرکزی و بازار ماهی فروش ها و تقاطع خیابان های دبستان و امام(ره) به سمت چهار راه امام مسدود خواهد شد. محدوده ی خیابان های ۴ اصلی و ۷ اصلی احمدآباد در ورودی به سمت بازارهای سرپوشیده ی صفای احمدآباد و شهید ارغنده و همچنین محل موسوم به مرغ زنده و پرنده فروشان تعطیل است. همچنین چهارراه امیری به سمت انتهای آن در تقاطع خیابان دبستان و کلیه ی ورودی های به آن از خیابان های فرعی چپ و راست مثل خاقانی و شهریار و کاشانی مسدود می شود.

وی تصریح کرد:از مردم عزیز و همیشه در صحنه شهرستان آبادان، سازمانهای مردم نهاد، روحانیت معزز، منتخبین و نمایندگان عزیز ،اصناف و بازاریان و اتحادیه ها، ائمه محترم جمعه و جماعات، حوزه های محترم علمیه و طلاب عزیز، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران، جهادگران، رزمندگان پیشکسوت، هنرمندان،اصحاب رسانه و صداو سیما، نیروهای غیرتمند نظامی و انتظامی و دستگاه محترم قضایی انتظار دارم با حمایت و پشتیبانی مثل همیشه در اجرای این دستورالعمل ما را یاری نمایند.

موسوی خطاب به شهرداران مناطق گفت:شهرداران محترم دستور خاموشی چراغهای کلیه پارکها را بدهند و در حد تردد و جلوگیری از سو استفاده بزهکاران روشنایی تامین شود. کلیه پارکها به صورت مستمر آبگیری شوند.
رئیس شورای تامین شهرستان آبادان گفت:مردم خود جلوی تجمعات را بگیرند و با نیروی زحمتکش انتظامی و بسیج همکاری نمایند. مردم عزیز ما این تذکر را جدی بگیرند و در خانه بمانند. کلیه دست فروشان و ماهی فروشان و میوه فروشان مستقر در چهاراهها و سر کوچه و خیابانها و محلات جمع آوری شود.
وی تصریح کرد:برای تامین ارزاق مردم نانوایی ها،داروخانه ها قصابی ها، خواروبار، مرغ فروشیها، مغازه های میوه فروشی، تجهیزات پزشکی، سوپر مارکتها و فروشگاههای تامین کننده مایحتاج مردم فعالیت دارند. به غیر از این تمام اصناف تعطیل می باشند. شرکتها ۳۰ درصد نیروهای خود شامل بیماران ، سالمندان، بانوان شیرده و بخش اداری خود را به صورت دوره ای بکارگیری نمایند. بانکها فقط هر کدام یک شعبه خود را فعال کنند. شرکتها و موسسات خصوصی نیز ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند. کمیته اجرایی ستاد کرونا بازرسیهای خود را افزایش دهد. متخلفین از این دستورالعمل مجرمند و به دستگاه قضا معرفی شوند و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و بسیج برخورد قانونی نمایند. آرامستانها کاملا تعطیل است و هرگونه تجمع به هر مناسبتی تخلف است و عاملین آنها به دستگاه قضایی معرفی می شوند.دفاتر پیشخوان و نظایر آن نیز تعطیل می باشد. تاکسیرانی و اتوبوسرانی تعطیل است و کمیته اجرایی بر فعالیت آنها نظارت و برخورد نماید.

نویسنده ی خبر :محسن سیف

عکس:سرویس عکس خبرگزاری برنا؛ استان خوزستان

۱۸۱۶