به دستور فرماندار آبادان و با حضور معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری:

ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان آبادان تشکیل جلسه داد

ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان آبادان صبح امروز یکشنبه با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان، رییس مرکز بهداشت و مسوولان عضو شورای سلامت این  شهرستان در فرمانداری آبادان  تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، بیژن ربیعی معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری در این نشست  با رویکرد بررسی اقدامات فاز اول پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و ارائه راهکارهای جدید در این زمینه  به بحث و بررسی پرداخت.
ربیعی با تشکر از اجرای بیش از ۸۰ درصد طرح غربالگری جامعه هدف در آبادان از سوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان آبادان افزود: متاسفانه طرح فاصله گذاری اجتماعی  هوشمند از سوی مردم و حتی کارکنان ادارات بصورت مطلوب  رعایت نشده و همین امر موجب انتقال ویروس و شیوع موج دوم آن شده است .
ربیعی بر مداخله گری اتحادیه ها ، اصناف در قالب بخش خصوصی ، مدیران دستگاهای دولتی و سازمان های مردم نهاد برای رعایت طرح  فاصله گذاری اجتماعی به ترتیب بین کسبه و بازار، کارکنان دولت و مردم محله شد و تاکید کرد: اداره بهداشت پس از توجیه و آموزش کارکنان دستگاههای  اجرایی ، درصورت عدم رعایت پروتکل فاصله گذاری اجتماعی ،مراتب را به فرمانداری اعلام تا از طریق مراجع قضایی تحت عنوان تهدید سلامت مردم با دستگاه خاطی برخورد شود.
ربیعی با اشاره به طرح فاصله گذاری هوشمند از ۲۳ فروردین تاکنون گفت: اصناف ، بازار و  صنایع  ما  در اجرای این طرح  همکاری خوبی داشته و‌ کاهش شمار مبتلایان و جان‌باختگان در ابادان گواه این ادعا است.
وی از عملکرد شهرداریها ، بسیج و سپاه ، نیروهای انقلابی در اجرای طرح ضد عفونی کردن مبلمان شهری و روستایی قدردانی کرد و گفت:  این طرح همچنان باید  ادامه یابد و اداره بهداشت نیز نظارت مستمر بران  داشته باشد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ه آبادان با اشاره به احتمال شیوع بیماری التور در فصول پیش رو ،نسبت به لایروبی انهار و  آهک پاشی آنها از سوی شهرداری های آبادان، چویبده و اروند کنار  تاکید کرد.‌
در این جلسه دکتر یلالی معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ابادان و خانم‌ دکتر آقامیری رییس شبکه بهداشت به ترتیب گزارشی از اقدامات مقابله ای و درمانی بیماری کرونا  و طرح غربالگری جامعه هدف در شهرستان آبادان ارائه دادند.

۶۷۵