فرماندار ویژه آبادان در بازدید از نقاط مختلف شهر و اماکن آبادان عنوان کرد:

با صنوف متخلف برخورد قضایی خواهد شد/خودروهای ناشناس و غیر بومی به خارج از شهر عودت داده می شوند

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در حین بازدید مکرر از نقاط مختلف شهر و اماکن عنوان کرد:از امروز به جز سوپر مارکتها، نانوایی ها، داروخانه ها و قصابی، میوه فروشان مسقف و مرغ فروشیها، سایر صنوف و کسبه کلا تعطیل می باشند. تمام اصناف و بازاریان و کسبه به غیر از موارد فوق الذکر باید خود شخصا درب محل کسب خود را ببندند. عدم تمکین به این دستور العمل تخلف محسوب و برخوردهای قضایی جدی صورت خواهد گرفت. پلیس انتظامی مجاز است که محل کسب متخلفین را سریعا پلمپ نماید.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان وی در خصوص اقامتگاه‌های شهرستان آبادان گفت :با گزارشی که امروز از اماکن داشتم، در تمام هتلهای آبادان فقط ۲ تا ۳ نفر مهمان داریم که بزودی هتل را ترک خواهند کرد.
وی ادامه داد:از امروز ۹۰ درصد چراغهای پارکهای آبادان خاموش می شود و برای حفظ امنیت نیروهای انتظامی و بسیج در پارکها حضور موثر خواهند داشت.
همچنین معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی از فردا طرح غربالگری را در لین ۴ احمدآباد شروع می نماید.
موسوی بیان کرد :تمام خودروهای غیر آبادانی در حال شناسایی و خروج اجباری از آبادان هستند. پلیس مجاز است خودروهای ناشناس و غیر بومی را سریعا توقیف نماید.
موسوی در خصوص جمع آوری پسماندها گفت:کار جمع آوری زباله بهتر از پیش توسط عزیزان شهرداری در حال انجام است، امروز چندین منطقه از شهر را بازدید میدانی داشتم، رضایتبخش بود. اما در مناطقی هنوز نواقصی وجود دارد.
فرماندار ویژه آبادان ضمن تشکر از بازرسان مستقر در دروازه های ورودی آبادان گفت: ورودی های آبادان در ساعتهای های مختلف شب و نیمه شب و روز به صورت محسوس و نا محسوس توسط شخص بنده و تیمی از بازرسان بازبینی و تست می شود. شب گذشته تا ۴ صبح شاهد زحمات عزیزان بسیجی و نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی در همه ورودیها بودم. دست همه این عزیزان را می بوسم.

وی خطاب به شهروندان بیان داشت:مردم شریف شهرستان آبادان به همسایگانشان اجازه ندهند میهمان داری کنند. ضرر میهمان داری من و شما به دیگر شهروندانمان می رسد.
۳۰ درصد همشهریانمان خیلی بی اهمیت از کنار این بیماری خطرناک میگذرند و نه برای جان خودشان و نه همشهریان شان حاضر به تمکین اصول بهداشتی و تذکرات مسئولین نیستند. این گروه بزرگ شریف همشهری نیاز به آموزش دارند. جالب است که عمده مبتلایان از همین قشر ۳۰ درصدی هستند که پدران و مادرانشان و یا مرتبطینشان را مبتلا کرده و یا می نمایند.
برادران و خواهران عزیز، پدران و مادران محترم، جوانان عزیز، کسبه محترم، صنوف و اتحادیه ها صنعتگران و کشاورزان، عشایر و رؤسای عشایر، دانشجویان و دانش آموزان و فرهنگیان، کارگران و کارمندان و همه همه دست به دست هم دهیم اولویتمان تا یک هفته آینده صرفا خانه نشینی باشد تا عزیزانمان را به سلامتی به آینده امیدوار نماییم.

فرماندار ویژه آبادان بار دیگر از تمام کسانی که در حوزه سلامت و مبارزه با بیماری کرونا در حال خدمتگزاری هستند، تشکر کرد و گفت:از کسبه محترم ، مردم عزیز، صدا و سیمای آبادان، ارگانهای نظامی و انتظامی و امنیتی و ادارات متولی و بهداشت و درمان و بیمارستانها و پرستاران و پزشکان و همه دست اندر کاران امر بهداشت صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.
ما با این اقدامات در حال شکستن کمر کرونا ویروس در شهرستانمان هستیم و امیدواریم هر چه زودتر این شرایط را به بهترین شکل ممکن سپری نماییم.

۷۱۴