فرماندار ویژه آبادان مصوبات چهارمین نشست شورای تامین شهرهای آبادان و خرمشهر را تشریح کرد:

تدابیر شدیدتر در عدم ورود مسافر و میهمان در ورودیهای آبادان وخرمشهر/تاکید بر تعطیلی جدی فروشگاه‌های زنجیره ای از فردا وفروش مایحتاج متقاضیان صرفا بصورت اینترنتی و بیرون بر

سید زین العابدین موسوی با تشریح چهارمین نشست شورای تامین شهرهای آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) که با دستور کار مبارزه با بیماری کرونا برگزار شد، از تعطیلی تمام فروشگاه‌های زنجیره ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان،معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با تشریح مصوبات این نشست که با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند و فرماندار ویژه خرمشهر نیز برگزار گردید، بیان داشت: موضوع تهدید سلامت مردم با توجه به جهش آمارها فوق العاده مهم و حیاتی است و با متخلفینی که بیانیه های شورای تامین را نادیده میگیرند یا ناقص اجرا می کنند برخورد جدی می شود.
لذا با توجه به حساسیت موضوع از فردا تمام فروشگاه‌های زنجیره ای  و فروشگاه‌های  مشابه در منطقه تعطیل خواهد بود و هیچ عذری پذیرفته نیست. اصناف ملزم به رعایت این امر هستند. این تصمیم لازم الاجراست و با متخلفین آن برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد:همچنین انتقال متوفیان به آرامستانها صرفا با آمبولانس‌های تحت اختیار آرامستان و با نرخ مصوب شهرداری صورت می پذیرد. شهرداری ها نیز  مکلف شدند نسبت به تعطیلی جدی کلیه کیوسک‌ها و غرفه های در سطح شهر بدون هیچ ملاحظه ای اقدام نمایند. بدیهی است حق الاجاره مدت تعطیلی اخذ نخواهد شد.
رئیس شورای تامین آبادان افزود:اداره صمت آبادان نیز موظف به تامین اقلام اساسی شهرستان در این مدت شده است.همچنین مقرر شد نیروی انتظامی و اجرائیات شهرداری هر دو شهرستان نسبت به تعطیلی و جمع آوری آثار میوه فروشی ها و سایر بساطی ها از میدان الفی تا خرمشهر در اسرع وقت اقدام نمایند و متخلفین را به دادسرا معرفی نمایند.
موسوی بیان داشت :درب ورودی و دربهای اضطراری تمام پاساژها نیز توسط نیروی انتظامی مسدود و کنترل خواهد شد.

اجازه تردد به خودروهای حامل مواد غذایی، سوخت، دارو، مواد فاسد شدنی و مواد اولیه کارخانجات و اجازه عبور به پیمانکاران دوایر دولتی صرفا با ارائه معرفی نامه در ورودی شهرستان آبادان نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.

۳۷۴