فرماندار ویژه آبادان مصوبات شورای تامین مشترک آبادان و خرمشهر را تشریح کرد:

موسوی:تدابیر ورودی آبادان شدیدتر می شود /تعطیلی ادارات از روز دوشنبه/بازار آبادان به غیر از اصناف خدمات رسان مرتبط با ارزاق عمومی تعطیل خواهند بود

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با تشریح مصوبات شورای تامین منطقه ی آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) از تعطیلی ادارات آبادان از روز دو شنبه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان موسوی در این باره افزود: شرایط انتشار بیماری کرونا به گونه ای شده است که لازم بود برای کنترل آن تصمیمات جدیدتری گرفته می شد. از این رو با برگزاری جلسه شورای تامین در سازمان منطقه ی آزاد اروند با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و فرماندار ویژه خرمشهر سلامت شهروندان به عنوان مهمترین اصل و هدف محوری منطقه در نظر گرفته شد و در این راستا تصمیماتی نیز اتخاذ گردید.
رئیس شورای تامین شهرستان آبادان با اشاره به برخی از مصوبات این نشست گفت:از زمان ابلاغ این مصوبات، تمام اصناف شهرستان آبادان از قبیل فروشگاه‌های زنجیره ای،بازار ماهی فروشان، پاساژها و بازارهای سر باز و یا مسقف و  نظایر آن تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود. اصنافی که از نظر ارزاق عمومی و خدمات دارویی فعالیت دارند مثل سوپر مارکتها، میوه فروشان، قصابی ها، داروخانه ها و نانوایی ها شامل این تعطیلی نمی شوند. این امر از سوی اتاق اصناف شهرستان به روسای اتحادیه های مدنظر ابلاغ خواهد شد.
وی ادامه داد:همچنین از فردا روند کنترل  ورودی هابه شهرستان آبادان با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و با شدت عمل بیشتری نسبت به ورود به شهرستان آبادان برخورد خواهد شد. برای ورودی های شهرستان خرمشهر نیز به همین منوال عمل خواهد شد.
وی افزود:ادارات شهرستان آبادان به غیر از دستگاههای خدمات رسان(قسمت‌های عملیاتی شهرداری و آبفا، تعزیرات حکومتی) و دستگاههای که مرتبط به مسائل پیش آمده شهرستان (هجوم ملخها و بیماری کرونا و خدمات ضدعفونی شهری) فعالیت دارند از روز دوشنبه تعطیل خواهند بود.همچنین بانک‌ها بدون پذیرش مشتری و صرفا جهت انجام و پشتیبانی خدمات آنلاین و شارژ عابر بانک‌ها دائر خواهند بود.همچنین کلیه شرکت‌های پروژه ای و پروژه ها تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود. بخش‌های ستادی و غیر عملیاتی مراکز صنعتی و شرکت‌ها نیز تعطیل خواهند بود. آغاز به کار ادارات در سال جدید نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

۱۵۴۴