فرماندار ویژه آبادان در نشست شورای اداری شهرستان:

مسئولان در انتخابات اصل بی طرفی را رعایت کنند/دستگاه‌های اجرایی موظف به فراهم کردن بسترهای برگزاری انتخابات هستند/دستگاه‌های خدمات رسان، خدمت رسانی ناقص به مردم را سامان دهند

دکتر سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشست شورای اداری این شهرستان ضمن تذکر به برخی از مدیران دستگاههای اجرایی مبنی بر عدم همکاری لازم در فرایند برگزاری انتخابات گفت:طبق ماده یازده انتخابات تمام دستگاه‌های اجرایی باید امکانات و توانمندی های سازمان متبوع خود را در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند، تا بسترهای لازم برای حضور گسترده ی مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فراهم گردد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان، موسوی در ابتدای این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه‌ی مبارک فجر و گرامیداشت یاد سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت:ماهیت نظام و انقلاب اسلامی خدمت صادقانه به مردم می باشد. در آستانه ی چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم. کارهای زیادی انجام شده است که توقع می رود اطلاع رسانی بهتر و گسترده تر در تمامی حوزه ها صورت بگیرد.
وی ادامه داد: هدف نظام در جغرافیای ایران اسلامی مقابله با زیاده خواهی زورگویان و استکبار جهانی است. آنان در اندیشه ی برهم زدن این اتحاد با انجام هر نوع نفاق و تفرقه افکنی هستند. این ما هستیم که باید با هوشیاری و خدمت صادقانه به مردم، نقشه های آنان را خنثی کنیم.
موسوی با اشاره به افتتاح چندین پروژه ی عمرانی و خدماتی در دهه ی مبارک فجر، از افتتاح باغ موزه ی دفاع مقدس در روزهای آینده با حضور ریاست جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد.
فرماندار ویژه آبادان ضمن دعوت آحاد مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن، گفت:۲۲ بهمن امسال به واسطه ی مصاف شدن با چهلمین روز شهادت سردار رشید اسلام شهید قاسم سلیمانی، قطعا رنگ و بویی دیگر خواهد داشت. لذا تمام مسئولان شهرستان لازم است با هم افزایی و همکاری با یکدیگر برای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم حماسی با ستاد بزرگداشت دهه ی فجر همکاری کنند.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان آبادان تصریح کرد:هیچ اداره و یا دستگاهی اجازه ی استفاده از امکانات خود را برای تبلیغ یا تخریب نامزدهای شرکت کننده در انتخابات را ندارد. تمام دستگاه‌های اجرایی و خدماتی باید پتانسیل خود را طبق ماده ۱۱ انتخابات به پشتیبانی همه جانبه از ۲۵۰۰ نفری بکنند، که کار برگزاری انتخابات را انجام خواهند داد.
موسوی با نام بردن از برخی از دستگاه‌ها یی که همکاری کامل با ستاد انتخابات شهرستان را نداشتند،خطاب به مدیرانشان گفت:ما با یک واقعه ی ملی روبرو هستیم و هیچ دستگاه نظارتی، نمی‌تواند شما را به خاطر همکاری در برگزاری انتخابات مواخذه کند، لذا لازم است هر چه سریعتر، خواسته و نیازمندیهای که به عهده‌ی ادارات و سازمان‌ها گذاشته شده است را فراهم کنید. قرار نیست این همه سازمان عریض و طویل در آبادان وجود داشته باشد، ولی برای برگزاری انتخابات با اما و اگر مواجه باشیم.
وی خاطر نشان کرد:به لحاظ شرعی و قانونی ملزم به برگزاری انتخابات بی طرفانه و عادلانه هستیم. در این راه نیز تمام توانمان را برای اجرای مر صریح قانون به کار خواهیم بست.

موسوی در بخشی از سخنانش بر لزوم محرومیت زدایی از برخی مناطق آبادان تاکید کرد و گفت:
شهرداری، آبفای شهری و روستایی، اداره برق، پالایشگاه و دیگر ارگان های مربوطه، نسبت به اولویت بخشی به محرومیت زدایی از مناطق مختلف آبادان لازم است اقدامات لازم را انجام دهند. پالایشگاه و شهرداری نیز باید نسبت به نی زدایی و لایروبی کانال های دفع آب های سطحی اقدام کنند. همه ی دستگاه‌ها باید شرایط و آمادگی لازم برای مقابله با هر گونه آب گرفتگی ناشی از بارندگی را داشته باشند. در این خصوص هیچ قصور یا توجیهی قابل گذشت نخواهد بود. تمام دستگاه‌های خدمات رسان موظف هستند به خدمات دهی ناقص خود پایان داده و آن را ساماندهی کنند.
نماینده عالی دولت در خصوص بدهی دستگاهها با اداره آبفا و برق گفت:هرچه سریعتر مشکلات خود را حل و فصل کنید. اصلا زیبنده نیست که دستگاه‌ها این همه بدهی به این دو ارگان داشته باشند. بخش زیادی از حقوق پرسنل اداره آبفا و برق از همین پرداخت قبوض تامین می شود.
سید زین العابدین موسوی در پایان این نشست، بر اجرای کامل مصوبات شوراهای اداری گذشته که در مناطق محروم شهر برگزار شده بود، تاکید کرد.

۱۱۴