با همراهی فرماندار ویژه آبادان:

رئیس ستاد اجرائی فرمان امام(ره) از مناطق آسیب دیده از آب گرفتگی آبادان بازدید کرد

لحظاتی پیش محمد مخبر دزفولی، رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) و دكتر مدني مدير عامل بنياد بركت و حجازي استاندار اسبق خوزستان با همراهی دکتر سید زین العابدین موسوی، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از مناطق آسیب دیده از آب گرفتگی اخیر این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان وی در این بازدید در جریان آخرین اقدامات انجام شده پیرامون رفع آبگرفتگی و لایروبی کانالها و معابر مناطق مذکور قرار گرفت.

کوی ولیعصر، سلیچ، ۲۰متری سده، جمشید آباد، علوانیه، ۳۰متری و ۴۰ متری ذوالفقاری از مناطقی بود که توسط رئیس ستاد اجرائی فرمان امام(ره) مورد بازدید قرار گرفت.

مخبر دزفولی:
۵۰۰طرح با ۱۰۰۰نفر اشتغال را کلید خواهیم زد/مشکل فاضلاب آبادان را گزارش خواهم داد

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در جریان این بازدید با تشریح هدف از سفر با آبادان تصریح کرد:در مورد خساراتی که سیل به آبادان زده است، مسئولیم.در مورد حجم خرابی ها و مکان‌هایی که خسارات دیده اند  امروز به اتفاق فرماندار و امام جمعه ی محترم نقاط زیادی از آسیب دیدگیها را مورد بازدید قرار دادیم. متاسفانه وسایل و اسباب زندگی برخی از مردم آسیب دیده است.
مخبر دزفولی ادامه داد:به هر حال معضل اصلی آبادان وضعیت نابسامان فاضلاب و البته کانالهای سطحی است که اگر حل نشود با هر بارندگی این اتفاق خواهد افتاد. قطعا این مورد را منتقل خواهیم کرد و امیدواریم پیگیری لازم در این باره صورت پذیرد.

وی گفت :البته ستاد اجرایی در سال‌های گذشته اینجا هم اشتغال ایجاد کرده است و هم خانه سازی انجام داده است. امروز هم تصمیم گرفته شد، ۵۰۰ طرح با هزار نفر اشتغال ساماندهی شود. مقداری وسائل خانه و لوازم و تحریر هم کمک خواهد شد. انشالله تصمیم خوبی هم در خصوص بازسازی خانه های آسیب دیده دیده و هم جبران خسارت آن دسته از شهروندانی که وسایل زندگی آنها از بین رفته است،گرفته خواهد شد.در خصوص سلیچ هم ستاد اجرایی آسفالت چند خیابان اصلی این منطقه را به عهده خواهد گرفت.
حتما از طریق دولت و دستگاههای مربوطه مشکل فاضلاب آبادان را پیگیری خواهیم کرد.

سید زین العابدین موسوی:خسارت لوازم خانگی شهروندان جبران می شود

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در جریان این بازدید با تاکید به جبران خسارت شهروندانی که لوازم خانگی آنها در آب گرفتگی اخیر آسیب دیده است تاکید کرد: شکایاتی واصل شده است  که مورد بازدید و شناسایی قرار گرفته و در حال بررسی هستند. شهروندان به حقشان در این خصوص خواهند رسید.مقرر شده است ستاد اجرایی فرمان امام نسبت به تهیه لوازم خانگی آسیب دیدگان اقدام کند.
از سوی فرمانداری و متعاقب آن بنیاد مسکن، مشکلات تمام شهروندان شهری و روستایی که هم منازل آنها و هم لوازم زندگی آنها آسیب دیده است و به فرمانداری مراجعه کرده اند نیز در حال پیگیری جدی می باشد.

۳۱۴