فرماندار ویژه آبادان با سران عشایر و شیوخ دیدار کرد

موسوی:امنیت شهروندان برای ما در اولویت است/باید با خرد جمعی شرایط را پشت سر بگذاریم

سید زین العابدین موسوی، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در دیدار شامگاه شنبه با سران عشایر و شیوخ آبادان از تامین امنیت شهروندان به عنوان اولین اولویت خود یاد کرد و تاکید نمود همه ی ما باید با خرد جمعی این شرایط را پشت سر بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست که فیوضی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری خوزستان، کعبی و شرفی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای، حجه الاسلام ابراهیمی پور امام جمعه ی شهرستان و سران عشایر و شیوخ برگزار شد، موسوی ضمن خوش آمد گویی به حضار تصریح کرد:تصمیم گیری هایی که در مورد افزایش بنزین صورت گرفته است، ملی می باشد که مسئولان استانی و شهرستانی کوچکترین مشارکتی در آن نداشتند. تصمیمی که با نظارت سران سه قوا گرفته شده است.
وی ادامه داد، در آبادان و برخی از مناطق خوزستان اعتراضاتی نسبت به تصمیم ملی شده است که با توجه به  نفت خیز بودن استان شاید مردم توقع داشته باشند که بیشتر باید از امکانات بهره مند شوند و این موضوع جای تامل دارد
فرماندار ویژه آبادان اظهار داشت :انتقادها و اعتراضاتی که مردم در آبادان داشته اند نسبت به بیشتر جاها منطقی تر بوده است که امیدواریم با خرد جمعی سران عشایر و هم افزایی شیوخ بتوانیم با گفتگو شرایط را مدیریت کنیم.
موسوی با تشریح شرایط آبادان، بیان داشت:ادعا نمی‌کنیم که توانستیم خدمات خوبی به مردم بدهیم. اما شرایط موجود در آبادان متعلق به امروز و دیروز نیست. این وضعیت نزدیک به چهل سال است که با نابودی زیرساخت‌های آبادان در جنگ تحمیلی به ارث رسیده است.
وی گفت:اهمیت مناطق کمتر برخوردار برای ما آنقدر مهم بود که اولین نشست شورای اداری شهرستان را در سلیچ برگزار کردیم تا بتوانیم حداقل امکانات را برای این منطقه گسیل بدهیم. و بر اساس همان نشست اداری برای اولین بار است که سند توسعه سلیچ در دست تدوین است دیدار بنده با دو سوم وزرا ی دولت فقط در جهت اعلام وضعیت نامناسب آبادان بود. کلیپ هایی در همین رابطه تولید شد که بسیاری از مقامات بلند پایه ی کشور در جریان آن قرار گرفتند.پس از آن بود که بعد از سیل بیلهای مکانیکی  زیادی پس از ۳۰ سال به سمت لایروبی انهاری آمد که تا به امروز دست نخورده باقی مانده بود.پیگیری مستمر بیش از ٢ میلیون نخل سوخته، ساحل سازی بهمنشیر به سمت خرمشهر، تفاهم‌نامه ۲۰ میلیارد تومانی تامین قیر و بسیاری از اتفاقا ت دیگر که نهایتا سبب ساز خبرهای خوبی برای آبادان خواهد شد ناشی از همین فعالیت‌ها می باشد.
موسوی ادامه داد:در هوای خوب و بد آبادان، خوشی ها و ناخوشیهای آبادان همه در کنار هم بوده و هستیم.
فرماندار ویژه آبادان خطاب به شیوخ منطقه گفت:در این لحظات حساس با قابلیتها و اختیارات شیوخ محترم که از مرزداران و وفاداران نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند می توانند کمک شایانی به دولت کنند. ما نباید اجازه دهیم جو آبادان در اختیار ضد انقلاب قرار بگیرد و از اعتراضات مردم سواستفاده کنند.نباید اجازه بدهیم که سودجویان به زیر ساخت‌ها و امکانات شهری لطمه بزنند.
در

۱۴۷