برگزاری نشست فوق العاده کمیسیون کارگری آبادان 

موسوی :هرگونه اخراج، تعدیل، کاهش و یا افزایش نیرو در فاز۲ باید با اطلاع فرماندار صورت بگیرد

نشست فوق العاده کمیسیون کارگری شهرستان آبادان در حالی به ریاست سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با دستور کار مشکلات فاز 2 پالایشگاه برگزار شد که وی با صراحت تاکید کرد:هرگونه اخراج، تعدیل، کاهش و یا افزایش نیرو در فاز2 باید با اطلاع شخص فرماندار صورت بگیرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان در این نشست بیژن ربیعی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ،خان تمبی ریاست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آبادان،مدیران اجرایی فاز ۲ ،مدیران دستگاههای مربوطه و نمایندگان کارگران تعدیل نیرو شده ی فاز ۲ پالایشگاه نیز حضور داشتند.

 

فرماندار ویژه آبادان در این نشست پس از استماع صحبت‌های مدیران پروژه فاز ۲، اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران مواردی را به شرح ذیل به تصویب رساند.

وی عنوان کرد:فاز ۲ مکلف است به صورت مستند اثبات کند که سهم ۸۰ درصد بکارگیری نیروی بومی را رعایت کرده است. همچنین تمامی کارگران باید دارای قرارداد کاری، آن هم مطابق قوانین کار  باشند.

موسوی ادامه داد:در خصوص پایان کار پروژه های که حداقل ۱۰ نفر کارگر داشته باشند قبل از آن باید با فرمانداری هماهنگی صورت بگیرد.همچنین بکارگیری هر نیرویی در فاز ۲ باید با اولویت نیروهای بومی باشد.

موسوی گفت:برای گماردن نیروهای حراستی به غیر از مشاغل مدیریتی، الزام به استفاده از نیروهای بومی می باشد.همچنین با تمام کسانی که با سو استفاده از وضعیت کارگران سعی در متشنج کردن اوضاع و جوسازی دارند، برخورد خواهد شد.

 

فرماندار ویژه آبادان همچنین دستور داد پیگیریهای لازم جهت تعیین وضعیت برقراری بیمه بیکاری کارگران پروژه ای صورت بگیرد.وی همچنین تصریح نمود که استخدام بدون روال و تشریفات قانون کار و با معرفی از دستگاه‌ها بدون اطلاع قبلی فرماندار ممنوع می باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان اشاره کرد:در بکار گیری نیرو توسط شرکت ODCCو پیمانکاران فاز ۲باید از نیروهای با سابقه ی فعال در چرخه که هیچ نه مشکلی ندارند باید در اولویت باشند. همچنین شرکت‌های وابسته به تعاونی نیروی انتظامی در فاز دو به جز رده های مدیریتی نباید از نیروهای بازنشسته استفاده کنند.

موسوی همچنین در پایان جلسه تاکید کرد:اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اسرع وقت ضمن نشست با مدیران شهرک‌های صنعتی آبادان شرایط بکار گیری برخی از نیروهای تعدیل شد، مورد ارزیابی قرار دهد.

 

نویسنده خبر:محسن سیف قلی

 

۵۴۰